wtv.pl

Jakub Kaminski/East News

Wiadomo już, co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach. Minister zdrowia zapowiedział

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska
  • Maseczki noszone w przestrzeniach zamkniętych jeszcze przez jakiś czas będą nam towarzyszyć

  • Minister Adam Niedzielski w komentarzu dla PAP przekazał, że jego rekomendacje będą mówić o utrzymaniu tego obostrzenia jeszcze przez okres wakacyjny

  • Szef Ministerstwa Zdrowia podzielił się jeszcze stwierdzeniem, iż „musimy się przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał wiadomości na temat swoich rekomendacji dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to jedno z obostrzeń, które może zostać z nami jeszcze przez jakiś czas.

W ostatnich miesiącach decyzje Adama Niedzielskiego dość mocno porządkowały naszą rzeczywistość. Niedawno zaszły spore zmiany w kwestii obostrzeń.

Mowa nie tylko o tym, że Adam Niedzielski w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim przekazał wiadomości o luzowaniu obostrzeń. Możemy zasiadać między innymi ogródkach restauracyjnych.

Spore zmiany objęły również kwestie noszenia maseczek. Tutaj również zaszły spore zmiany. Adam Niedzielski dopuścił możliwość niezakrywania ust oraz nosa na przestrzeniach otwartych, gdy można utrzymać dystans 1,5 m. Teraz minister zdrowia oficjalnie skomentował to, kiedy możemy spodziewać się zniesienia tego obostrzenia, ale w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych.

Maseczki ochronne: jakie jest stanowisko Adama Niedzielskiego?

W komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

Jeszcze w najbliższych tygodniach, a nawet miesiącach, nie ma szans na to, by zdjąć maseczki ochronne z twarzy w momencie wchodzenia do zamkniętych pomieszczeń.

Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić — stwierdził wprost minister Adam Niedzielski.

Obostrzenia nie znikną od razu

To nie był jednak koniec znaczących słów Adama Niedzielskiego. Polityk postanowił zaznaczyć, że nie ma zamiaru od razu znosić wszystkich obowiązujących obostrzeń.

Takie działanie nazwał „zapędzeniem w ślepą uliczkę”. Podkreślił, że konieczne jest monitorowanie obecnej sytuacji epidemiologicznej i badanie, jakie efekty przynosi luzowanie poszczególnych restrykcji.

Pandemia będzie nam towarzyszyć

Niestety w czasie udzielania dla PAP komentarza szef resortu zdrowia podzielił się zdaniem, których dla wielu jest bardzo nieoptymistycznym spojrzeniem na świat.

W opinii Adama Niedzielskiego konieczne jest przyzwyczajenie się do tego, że „epidemia się tli”. Dodatkowo wskazał, że możliwe, że przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 będzie powodem do wykluczania takich osób z obostrzeń.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: PAP / Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]