wtv.pl
(screen) Youtube/ Imponderabilia

(screen) Youtube/ Imponderabilia

O. Szustak zabrał głos po spotkaniu z abp. Gądeckim

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

O. Adam Szustak jest jednym z najbardziej popularnych duchownych z zakonu dominikanów. Od lat prowadzi na Youtube swój kanał, gdzie przedstawia filmy o Bogu i Kościele skierowane głównie do młodych. Jego popularność zawiodła go do programu „Imponderabilia”, gdzie w nie pozostawiający wątpliwości negatywny sposób wypowiedział się o działaniach episkopatu. Jest już po spotkaniu z abpem Gądeckim, a jego wnioski mogą zaskakiwać.

Szustak od lat uważany jest za niepokorne dziecko Kościoła, ale jak dotychczas nie zdarzyła mu się reprymenda ze strony kościelnych hierarchów.

O. Adam Szustak krótko o spotkaniu z Gądeckim

O. Adam Szustak jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej barwnych postaci polskiego zakonu dominikanów. Jako wędrowny kaznodzieja ocenił, że najlepiej jego działalność, prócz tradycyjnej, sprawdzi się w internecie.

Od lat prowadzi kanały, na których przygotowuje krótsze lub dłuższe wystąpienia dotyczące Boga i Kościoła. Słuchają go głównie młodzi, dla wielu nastoletnich i dwudziestoletnich katolików stał się prawdziwym idolem. Nie dziwi więc jego zaproszenie do wywiadu w programie „Imponderabilia”.

W rozmowie opowiedział m.in. o tym, co ma aktualnie miejsce w Kościele i ostro skrytykował działania polskiego episkopatu. Twierdził, że nie ma już żadnej nadziei w stosunku do episkopatu i jego działań. Był załamany kwestią tego, że po pandemii stwierdzono, że najważniejszy jest powrót wiernych do kościołów.

Rozpoczynają się ćwiczenia Dragon-21

Czołgi na wschodzie Polski. Startują ćwiczenia militarne

CZYTAJ DALEJ

Po publikacji wypowiedzi szybko odezwał się do niego abp Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Obawiano się, że niepokorny duchowny zostanie zdyscyplinowany za swoje zachowanie.

Po rozmowie Szustak ocenił jednak, że przebiegła ona inaczej niż się spodziewał i że nie było to typowe wezwanie na dywanik.

„Mam mnóstwo wniosków, dobrych i bardzo niedobrych”

Szustak stwierdził, że choć rozmowa z Gądeckim przebiegła dla niego zaskakująco i byłą rzeczywistą rozmową, podobnie jak później z prowincjałem dominikanów, to nie wszystko ułożyło się tak, jak sądził.

- Mam mnóstwo wniosków, dobrych i bardzo niedobrych - przekazał fanom.

Stwierdził, że na temat tego zdarzenia nakręci osobny film, by dokładnie wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło. Wszystko wskazuje na to, że Szustak nie poniesie bezpośrednich konsekwencji swoich działań.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >