wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aleksander Kwaśniewski skomentował materiał Wiadomości TVP

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski postanowił odnieść się do głośnego materiału "Wiadomości" TVP, które uderzyły w Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Wcześniej krytykę pod adresem głównego serwisu informacyjnego publicznego na

30 marca „Wiadomości” TVP wyemitowały materiał, który w negatywnym świetle przedstawił prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa. Po emisji natychmiast pojawiła się krytyka pod adresem stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego.

To nie pierwszy raz, gdy „Wiadomości” TVP personalnie uderzają w konkretną osobę. To jednak jeden z nielicznych momentów, gdy po drugiej stronie barykady znajdują się politycy partii rządzącej, w tym sam premier Mateusz Morawiecki.

Nie milknie echo krytyki Pawła Borysa w „Wiadomościach” TVP

Premier Mateusz Morawiecki wczoraj zdecydował się zamieścić na Facebooku długi post, w którym staje w obronie Pawła Borysa kratkowanego przez „Wiadomości” TVP. Polityk wskazuje na skuteczne i pożyteczne działania prezesa PFR.

Dodatkowo premier zaznacza, że to właśnie dzięki aktywności i działaniom Pawła Borysa tarcze, którymi tak chętnie chwali się rząd, mogły zaistnieć. „To smutny paradoks, że człowiek, który miał wielki wkład w błyskawiczne powstanie świetnie działających Tarcz, jest atakowany personalnie, bez żadnego uzasadnienia”.

Do osób, które postanowiły zabrać głos w tej sprawie, dołączył Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zapytany został w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, jak on widzi zgrzyt na linii władza-„Wiadomości” TVP. Jego opinia dla wielu może być zaskoczeniem.

Aleksander Kwaśniewski wskazuje na zgrzyty w Zjednoczonej Prawicy

- Zjednoczona Prawica znalazła się w drugim etapie swojego istnienia, rosnących napięć wewnętrznych. Ten materiał traktuję jako kolejny dowód na to, że te napięcia są i że są poważne. Że walka o wpływy, o przywództwo w Zjednoczonej Prawicy trwa - powiedział w czasie rozmowy na antenie Wirtualnej Polski Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent zaznaczył jednocześnie, iż nie jest tajemnicą, że TVP (z naciskiem na znajdujące się w centrum obecnej sytuacji „Wiadomości”), to miejsce, które podlega wpływom ze strony rządzących. Wśród osób mogących ingerować w wydźwięk prezentowanych treści wskazał prezesa Jacka Kurskiego oraz Nowogrodzką. Aleksander Kwaśniewski postawił dodatkowo tezę, że materiał nie pojawił się tam przypadkiem.

Były prezydent nie ma dla Zjednoczonej Prawicy dobrej wizji

W czasie swojej wizyty w programie „Tłit” Aleksander Kwaśniewski postanowił przekazać informację dotyczącą dalszego rozwoju sytuacji. Okazuje się bowiem, że zgrzyt i negatywnie oceniany przez polityków Zjednoczonej Prawicy materiał „Wiadomości” TVP może być jedynie preludium do epilogu rządów Zjednoczonej Prawicy.

Były prezydent wskazał, iż następnym, co czeka frakcję rządzącą, jest „upadek i przegrane wybory”. Ma to być trzeci z kroków. Przypomnijmy, że wcześniej Aleksander Kwaśniewski ocenił, że ZP wykonało już drugi krok, przejawiający się napięciami wewnętrznymi.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Już dziś rusza masowa akcja w Polsce. Za niewypełnienie obowiązku grozi 5 tys. zł grzywny

  • 1066,24 zł "na rękę" już dziś na koncie. Ruszyły przelewy trzynastej emerytury, uprawnionych 9,8 mln seniorów

  • Ważna wiadomość związana ze szczepionką Pfizera. Dyrektor firmy poinformował o kluczowej kwestii

Źródło: Wirtualna Polska

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >