wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aleksander Kwaśniewski skomentował materiał Wiadomości TVP

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski postanowił odnieść się do głośnego materiału "Wiadomości" TVP, które uderzyły w Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Wcześniej krytykę pod adresem głównego serwisu informacyjnego publicznego na

30 marca „Wiadomości” TVP wyemitowały materiał, który w negatywnym świetle przedstawił prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa. Po emisji natychmiast pojawiła się krytyka pod adresem stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego.

To nie pierwszy raz, gdy „Wiadomości” TVP personalnie uderzają w konkretną osobę. To jednak jeden z nielicznych momentów, gdy po drugiej stronie barykady znajdują się politycy partii rządzącej, w tym sam premier Mateusz Morawiecki.

Nie milknie echo krytyki Pawła Borysa w „Wiadomościach” TVP

Premier Mateusz Morawiecki wczoraj zdecydował się zamieścić na Facebooku długi post, w którym staje w obronie Pawła Borysa kratkowanego przez „Wiadomości” TVP. Polityk wskazuje na skuteczne i pożyteczne działania prezesa PFR.

Dodatkowo premier zaznacza, że to właśnie dzięki aktywności i działaniom Pawła Borysa tarcze, którymi tak chętnie chwali się rząd, mogły zaistnieć. „To smutny paradoks, że człowiek, który miał wielki wkład w błyskawiczne powstanie świetnie działających Tarcz, jest atakowany personalnie, bez żadnego uzasadnienia”.

Do osób, które postanowiły zabrać głos w tej sprawie, dołączył Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zapytany został w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, jak on widzi zgrzyt na linii władza-„Wiadomości” TVP. Jego opinia dla wielu może być zaskoczeniem.

Aleksander Kwaśniewski wskazuje na zgrzyty w Zjednoczonej Prawicy

- Zjednoczona Prawica znalazła się w drugim etapie swojego istnienia, rosnących napięć wewnętrznych. Ten materiał traktuję jako kolejny dowód na to, że te napięcia są i że są poważne. Że walka o wpływy, o przywództwo w Zjednoczonej Prawicy trwa - powiedział w czasie rozmowy na antenie Wirtualnej Polski Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent zaznaczył jednocześnie, iż nie jest tajemnicą, że TVP (z naciskiem na znajdujące się w centrum obecnej sytuacji „Wiadomości”), to miejsce, które podlega wpływom ze strony rządzących. Wśród osób mogących ingerować w wydźwięk prezentowanych treści wskazał prezesa Jacka Kurskiego oraz Nowogrodzką. Aleksander Kwaśniewski postawił dodatkowo tezę, że materiał nie pojawił się tam przypadkiem.

Były prezydent nie ma dla Zjednoczonej Prawicy dobrej wizji

W czasie swojej wizyty w programie „Tłit” Aleksander Kwaśniewski postanowił przekazać informację dotyczącą dalszego rozwoju sytuacji. Okazuje się bowiem, że zgrzyt i negatywnie oceniany przez polityków Zjednoczonej Prawicy materiał „Wiadomości” TVP może być jedynie preludium do epilogu rządów Zjednoczonej Prawicy.

Były prezydent wskazał, iż następnym, co czeka frakcję rządzącą, jest „upadek i przegrane wybory”. Ma to być trzeci z kroków. Przypomnijmy, że wcześniej Aleksander Kwaśniewski ocenił, że ZP wykonało już drugi krok, przejawiający się napięciami wewnętrznymi.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >