wtv.pl > Polska > W ciągu najbliższych kilku dni zmiany w obostrzeniach. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjawia szczegóły
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:49

W ciągu najbliższych kilku dni zmiany w obostrzeniach. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjawia szczegóły

piotr muller - obostrzenia
Piotr Molecki/East News

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział zniesienie kolejnych obostrzeń. O zmianach rząd poinformować ma w przeciągu najbliższych kilku dni. Wprowadzone mają zostać jeszcze w pierwszej połowie czerwca.

Decyzja o znoszeniu obostrzeń argumentowana ma być polepszającą się sytuacją pandemiczną w Polsce.

Co dalej z obostrzeniami?

Wszystko wskazuje na to, że rząd zamierza już wkrótce zadecydować o wygaszaniu kolejnych obostrzeń. W rozmowie z Polskim Radiem 24 Piotr Müller stwierdził, że postanowienia mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

- W tej chwili przyglądamy się sytuacji - mówił rzecznik rządu - Ona faktycznie jest z dnia na dzień coraz lepsza, też liczba osób zaszczepionych rośnie - dodał.

Rząd rozważać ma obecnie możliwość wprowadzenia pewnych dodatkowych regulacji w kwestii obostrzeń. Część z nich została już zniesiona. Wróciła działalność usługowa, ośrodków kultury, hotelarska, czy gastronomiczna.

Kiedy zatem czeka nas wygaszanie kolejnych obostrzeń? Jeśli wierzyć słowom Piotra Müllera, jest to kwestia kilku, kilkunastu dni.

Kolejne zmiany już w czerwcu

- Bez wątpienia w samym czerwcu kolejne [kroki mające na celu wygaszanie obostrzeń - przyp. red.] zostaną podjęte - ocenił rzecznik rządu - Myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni możemy się spodziewać szczegółowych informacji w tym zakresie.

Polityk mówił o "zmniejszeniu" obostrzeń, które nastąpić ma jeszcze w pierwszej połowie czerwca. Na konkretne zmiany, wg słów Müllera liczyć natomiast możemy w drugiej części miesiąca.

Niezwykle pozytywny wpływ na sytuację pandemiczną w Polsce mają mieć, w przekonaniu polityka, powszechne szczepienia. Podkreślił jednak, że rząd czeka jeszcze dużo pracy w kwestii ich promocji.

Duże znaczenie dla sceptycyzmu Polek i Polaków wobec wakcynacji ma mieć negatywna kampania dezinformacyjna antyszczepionkowców. Müller stwierdził jednak, że skutecznie przeciwdziałą jej zachęty celebrytów, publikowane m.in. w internecie.

Rzecznik rządu wykorzystał moment by podziękować gwiazdom sportu, filmu, czy muzyki za ich wkład w promocję szczepień na koronawirusa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Interia.pl

Powiązane