wtv.pl > Świat > USA. Matka w ostatniej chwili uratowała 5-latka przed porwaniem
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:18

USA. Matka w ostatniej chwili uratowała 5-latka przed porwaniem

queens porwanie
Twitter/@NYPDTips

Dzięki heroicznemu zachowaniu swojej matki 5-latek z Queens uniknął porwania przez mężczyznę, który wciągnął go do bordowego sedana. Do zdarzenia doszło w środku dnia. Uchwycona na nagraniu reakcja kobiety była jednak błyskawiczna.

Zdarzenie miało miejsce w czwartkowy wieczór na Hillside Avenue w Queens w Nowym Jorku. Nagranie z monitoringu opublikowała policja.

W materiale widzimy, jak mężczyzna wysiada z samochodu, po czym szybkim krokiem zbliża się do grupy dzieci i jednego dorosłego. Napastnik chwycił chłopczyka, który szedł kilka kroków przed matką.

USA. Matka ocaliła syna przed porwaniem

Porywacz przeniósł dziecko na drugą stronę sedana, posadził go na tylnym siedzeniu i usiadł na miejscu kierowcy.

Matka 5-latka, zidentyfikowana przez policję jako Dolores Diaz Lopez, natychmiast podbiegła do samochodu, przez moment szamotała się z mężczyzną, po czym chwyciła syna.

Dzięki niezwykle szybkiej reakcji kobiecie udało się wyciągnąć chłopca przez okno pasażera. Wszystko działo się wyjątkowo szybko.

Od momentu chwycenia dziecka przez porywacza do jego wyciągnięcia przez matkę upłynęło zaledwie 15 sekund.

Krzyczałam: Mój Boże, moje dzieci! Mój chłopczyk – mówiła Dolores Diaz Lopez, cytowana przez CNN. – Ale dzięki Bogu zabrałam mojego chłopca.

Policja złapała 24-latka

Samochód odjechał tak szybko, jak wokół niego zaczęły gromadzić się osoby postronne. Według relacji matki napastnik nie był jej znany.

Incydent nie jest badany jako akt przemocy domowej – przekazał rzecznik NYPD.

Departament Policji Nowego Jorku poinformował o zatrzymaniu 24-latka i oskarżeniu go o usiłowanie porwania, lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo i działanie w sposób szkodliwy dla dziecka w wieku poniżej 17 lat – podało CNN.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, CNN Zdjęcie główne: Twitter/@NYPDTips

Powiązane