wtv.pl
Kot Kaczyńskiego

TVP/Screen/CZESIEK POWAGA/East News

Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Czy kot Kaczyńskiego może liczyć na odpowiednią troskę ze strony swojego opiekuna? Koci behawiorysta, Mieszko Eichelberger zwrócił uwagę na dwie ważne rzeczy. Wskazał też, czy policyjne światła i hałasy mogą szkodzić zwierzęciu.

Od 22 października dom wicepremiera stał się regularnym miejscem protestów. Przy ulicy Adama Mickiewicza w Warszawie stale pracują patrole policji. Media społecznościowe niejednokrotnie okrążały fotografie radiowozów policyjnych, szczelnie odgradzających działkę od oburzonych obywateli. W debacie skupiamy się głównie na słuszności demonstrowania pod mieszkaniami polityków. Nie zastanowiliśmy się jednak nad tym, jak kot Kaczyńskiego może znosić napiętą atmosferę. 

O ocenę problemu poprosiliśmy Mieszka Eichelbergera - kociego behawiorystę, który zwrócił uwagę nie na działania policjantów, czy demonstrujących, a na opiekę, jaką nad zwierzęciem roztacza Jarosław Kaczyński. 

Czy kot Kaczyńskiego otrzymuje odpowiednią opiekę? Koci behawiorysta zabrał głos

Mieszko Eichelberger w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że kot Kaczyńskiego może mieć problem z przyjmowaną karmą. Ekspert skupił się na wypuszczaniu czworonoga poza mieszkanie lidera Zjednoczonej Prawicy. - Jeśli chodzi o pana prezesa, to jest on osobą, która wypuszcza swoje koty, a wiadomo, że mieszka w takim miejscu, w jakim mieszka. Naraża się te koty na zranienie, na utratę zdrowia, a nawet życia. To pierwsza rzecz, którą powinien sobie uświadomić Jarosław Kaczyński - deklarował. 

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest kocia dieta. - Trzeba zwrócić uwagę na to, czym prezes karmi kota. Karmi je słabą, suchą karmą, którą widać na różnych filmach i zdjęciach - dodawał.

Nasz rozmówca zadeklarował, że Jarosław Kaczyński może nie być świadomy z kluczowych aspektów opieki nad kotem. Tłumaczył, iż wypuszczanie czworonoga może doprowadzić do sytuacji, w której wyjdzie z lokum podczas protestu. - Myślę, że ta pozorna sympatia do zwierząt, nie jest równoznaczna z potencjalną krzywdą zwierzęcia. Jeśli ono wyjdzie i natrafi na tłum osób, albo pod buty nieuważnej policji, zajętej demonstrującymi, to może dojść do wypadku - tłumaczył.

- Chyba, że funkcjonariusze mają przykaz, żeby konkretnego kota nie ruszać - zażartował behawiorysta. 

Kot Jarosława Kaczyńskiego znalazł swoje miejsce w kulturze protestów. Podczas Strajku Kobiet przy warszawskim Żoliborzu nie brakowało transparentów odnoszących się do czworonoga. "Kot może zostać - reszta w*********ć", "Twój kot woli Tuska", "A żeby kot ci się w łóżku z****ł" - hasła te na stałe zapisały w środowisku aktywistycznym. Do zwierzęcia odnosił się także Donald Tusk, publikując zdjęcia wybranych przez siebie plakatów. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [WTV]

Podobne artykuły

wtv.pl

Wywiady

Iwona Hartwich o Agacie Dudzie: To nie jest moja pani prezydentowa

Czytaj więcej >
wtv.pl

Wywiady

Policja nie zareagowała, bo były mąż "nie połamał Katarzynie nóg". Jej piekło trwa od 5 lat

Czytaj więcej >
wtv.pl

Wywiady

"Najpiękniejsze korytarze życia widziałem na Strajku Kobiet". Policja i protestujący zawsze mogą liczyć na Stołecznych Samarytan

Czytaj więcej >
Szpital psychiatryczny

Wywiady

"Małgosia opowiadała mi o pacjentach, którzy próbują krzywdzić się, czym tylko się da". Co się dzieje w szpitalach psychiatrycznych?

Czytaj więcej >
wtv.pl

Wywiady

Nasilony lęk, długotrwałe napięcie, zamartwianie się - tak może działać pandemia. Ale jest wsparcie

Czytaj więcej >
Jaś Kapela wprost mówi o hipokryzji Kościoła

Wywiady

Jaś Kapela o hipokryzji polskiego Kościoła. Czy Chrystus mógł być wegetarianinem?

Czytaj więcej >