wtv.pl
Pojawiło się oficjalne oświadczenie TVP w sprawie teleturnieju "Jeden z dziesięciu"

screen jedenzdziesieciu.tvp.pl

TVP wydało komunikat ws. "Jeden z dziesięciu"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na stronie TVP pojawił się komunikat dotyczący medialnych doniesień o tym, że prowadzony przez Tadeusza Sznuka teleturniej "Jeden z dziesięciu" zniknąć ma z anteny. Początek tym domysłom dali sami fani wymagającego show, którzy zwr&oacu

  • Pojawiły się doniesienia mówiące, iż TVP ma zrezygnować z teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

  • Telewizja Polska postanowiła ustosunkować się do krążących w sieci plotek

  • Zaprzeczono podjęciu decyzji o zakończeniu emisji programu prowadzonego przez Tadeusza Sznuka

  • Podkreślono jednak, iż trwa negocjacja umowy z producentem, gdyż ta miała być jedną z wielu niekorzystnych dla TVP umów

  • W komunikacie dowiedzieć się można, iż w wielu produkcjach rola TVP ograniczała się jedynie do realizowania zadań „bankomatu” oraz „słupa ogłoszeniowego”

Dziś sieć rozgrzała wiadomość, że nadawany od 3 czerwca 1994 roku program „Jeden z dziesięciu” ma zniknąć z anteny TVP. Stacja zdecydowała się na oficjalne zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Chociaż „Jeden z dziesięciu” nie należy do najbardziej widowiskowych formatów TVP, to nie ulega wątpliwości, że ma wierne grono fanów. Do kolejnych edycji zgłaszają się prawdziwe rzesze ludzi i mimo iż droga do głównej wygranej nie jest łatwa, a pytania potrafią być bardzo szczegółowe, fani cenią fakt, iż teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka to miejsce, gdzie liczy się rzeczywista wiedza.

Skąd wzięły się plotki o tym, że TVP rezygnuje z „Jeden z dziesięciu”?

Jeszcze dziś rano informowaliśmy o zdobywającej popularność wiadomości mówiącej, iż fani spekulują o zakończeniu przez TVP teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wskazywano m.in. na inny sposób pożegnania się prowadzącego Tadeusza Sznuka.

Widoczny na tle napisów końcowych prowadzący program podziękował widzom za ich obecność i dodał — w rozumieniu wielu fanów znaczące słowa — „i to koniec”. Podkreślano, że nawet w momencie kończenia jednej serii, Tadeusz Sznuk zapraszał widzów TVP do oglądania następnej edycji.

Informacje na temat niepewnego losu uwielbianego programu sprawiły, że stanowisko w tej kwestii zabrała sama Telewizja Polska. Kierowana przez Jacka Kurskiego stacja zmieściła obszerne oświadczenie w związku z powielanymi dziś w sieci doniesieniami o końcu „Jeden z dziesięciu”.

Komunikat TVP w sprawie „Jeden z dziesięciu”

Na stronie Centrum Informacji TVP dziś przed godziną 18 opublikowane zostało oficjalne stanowisko stacji w związku z pojawiającymi się doniesieniami o zakończeniu teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Już na początku podkreślono, iż nie ma mowy o potwierdzeniu tych informacji

„Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu" na antenie TVP1. [...] W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach [...]”.

Dodano, iż trwa negocjacja umowy z producentem legendarnego teleturnieju. Okazuje się bowiem, iż obecnie stawiane przez niego warunki nie są możliwe do przyjęcia przez TVP. Stacja wskazuje, że nie będzie już „zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu”. 

W tle konfliktu niekorzystne dla TVP umowy

W komunikacie zawarto wiele stwierdzeń, które na pewno nie pomogą stacji w złagodzeniu ewentualnego konfliktu z producentem. Mogą również odbić się negatywnie na kolejnych współpracach podejmowanych przez TVP.

Telewizja prowadzona przez byłego posła PiS Jacka Kurskiego informuje bowiem, że obecna sytuacja związana z negocjacją umowy z producentem „Jeden z dziesięciu” to przykład kolejnego momentu, gdy „producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy [...]”.

Zgodnie z zamieszczonym opisem sytuacji, w obecnym układzie TVP miało pełnić jedynie funkcję bankomatu niemającego żadnego wpływu na wygląd i formę kolejnych odcinków. Całość oświadczenia wydanego przez Telewizję Polską zamieszczamy poniżej.

Źródło: screen centruminformacji.tvp.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: centruminformacji.tvp.pl / Onet

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >