wtv.pl > Polityka > Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy na stronie Kancelarii Prezydenta. Pierwsza dama posyła w powietrze całusy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:17

Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy na stronie Kancelarii Prezydenta. Pierwsza dama posyła w powietrze całusy

Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy obiegło sieć
(zdjęcie wykadrowane) Jakub Kaminski/East News

Nie jest tajemnicą, iż Agata Duda jako pierwsza dama wypełnia szereg zadań, głównie wizerunkowych związanych z działalnością charytatywną. We wtorek na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się wiadomość na temat kolejnego przedsięwzięcia, w którym udział wzięła żona Andrzeja Dudy.

W artykule zatytułowanym „Spotkanie ze społecznością OREW w Wolbromiu” znalazło się raczej nietypowe zdjęcie Agaty Dudy. Fotograf Igor Smirnow uchwycił wykonywanie przez pierwszą damę gestu nienależącego do standardowych zachowań najwyższych osób w państwie.

Całusek wysyłany przez Agatę Dudę na oficjalnym zdjęciu Kancelarii Prezydenta

Chociaż wydawać by się mogło, że Agata Duda, jako żona najważniejszej osoby w państwie, nie powinna wykonywać takich gestów, to okazuje się, że adresaci symbolicznego całusa od pierwszej damy byli wyjątkowi. Małżonka Andrzeja Dudy połączyła się bowiem z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.

W zdalnym spotkaniu z Agatą Dudą uczestniczyli zarówno podopieczni, jak i dyrektorka ośrodka powołanego przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W pewnym momencie pierwsza dama zdecydowała się na osobisty gest w stronę osób siedzących po drugiej stronie ekranu.

Źródło: prezydent.pl

Internauci śledzący wiadomości na temat poczynań pierwszej damy ze zdziwieniem komentowali decyzję o publikacji podobnej fotografii. Zazwyczaj decydowano się jedynie na fotografie standardowe, gdzie największym szaleństwem mógł być szczery śmiech ujęty w kadrze.

To nie pierwsze spotkanie z ośrodkiem z Wolbromia

Jak dowiedzieć można się na stronie Kancelarii Prezydenta prezydent.pl, Agata Duda wcześniej dwukrotnie miała przyjemność spotkać się z podopiecznymi wolbromskiego ośrodka. Poruszanymi przez nich w ostatniej rozmowie tematami były m.in. obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, Lany Poniedziałek, czy pasjach przez nich rozwijanych.

Ostatnio głośno było o fake newsie związanym z Agatą Dudą

Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, że w sieci krąży fake news na temat działalności pierwsze damy. Agatę Dudę oskarżono o to, że nie przestrzega obowiązujących restrykcji, oraz naraża siebie oraz dzieci z Zespołu Szkół Lauder-Morash na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem.

Przejrzenie strony prezydent.pl oraz prześledzenie wizyt żony Andrzeja Dudy szybko zreflektowało krążące w sieci zdjęcie. Okazało się, że opis fotografii podawany przez kolejne osoby na Facebooku nijak ma się do rzeczywistości. Fotografia, gdzie Agata Duda oraz dzieci bez maseczek przebywają w jednym pomieszczeniu, wykonana została w 2016 roku, czyli na długo przed tym, jak usłyszeliśmy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: prezydent.pl / o2 / Instagram.com @pierwszadama_akd

Tagi: Agata Duda
Powiązane