wtv.pl
Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy obiegło sieć

(zdjęcie wykadrowane) Jakub Kaminski/East News

Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy na stronie Kancelarii Prezydenta. Pierwsza dama posyła w powietrze całusy

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja o wydarzeniu, w którym uczestniczyła Agata Duda. Pierwsza dama zdalnie spotkała się z Kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu. Żona

Nie jest tajemnicą, iż Agata Duda jako pierwsza dama wypełnia szereg zadań, głównie wizerunkowych związanych z działalnością charytatywną. We wtorek na stronie Kancelarii Prezydenta pojawiła się wiadomość na temat kolejnego przedsięwzięcia, w którym udział wzięła żona Andrzeja Dudy.

W artykule zatytułowanym „Spotkanie ze społecznością OREW w Wolbromiu” znalazło się raczej nietypowe zdjęcie Agaty Dudy. Fotograf Igor Smirnow uchwycił wykonywanie przez pierwszą damę gestu nienależącego do standardowych zachowań najwyższych osób w państwie.

Całusek wysyłany przez Agatę Dudę na oficjalnym zdjęciu Kancelarii Prezydenta

Chociaż wydawać by się mogło, że Agata Duda, jako żona najważniejszej osoby w państwie, nie powinna wykonywać takich gestów, to okazuje się, że adresaci symbolicznego całusa od pierwszej damy byli wyjątkowi. Małżonka Andrzeja Dudy połączyła się bowiem z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu.

W zdalnym spotkaniu z Agatą Dudą uczestniczyli zarówno podopieczni, jak i dyrektorka ośrodka powołanego przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W pewnym momencie pierwsza dama zdecydowała się na osobisty gest w stronę osób siedzących po drugiej stronie ekranu.

Źródło: prezydent.pl

Internauci śledzący wiadomości na temat poczynań pierwszej damy ze zdziwieniem komentowali decyzję o publikacji podobnej fotografii. Zazwyczaj decydowano się jedynie na fotografie standardowe, gdzie największym szaleństwem mógł być szczery śmiech ujęty w kadrze.

To nie pierwsze spotkanie z ośrodkiem z Wolbromia

Jak dowiedzieć można się na stronie Kancelarii Prezydenta prezydent.pl, Agata Duda wcześniej dwukrotnie miała przyjemność spotkać się z podopiecznymi wolbromskiego ośrodka. Poruszanymi przez nich w ostatniej rozmowie tematami były m.in. obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, Lany Poniedziałek, czy pasjach przez nich rozwijanych.

Ostatnio głośno było o fake newsie związanym z Agatą Dudą

Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, że w sieci krąży fake news na temat działalności pierwsze damy. Agatę Dudę oskarżono o to, że nie przestrzega obowiązujących restrykcji, oraz naraża siebie oraz dzieci z Zespołu Szkół Lauder-Morash na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem.

Przejrzenie strony prezydent.pl oraz prześledzenie wizyt żony Andrzeja Dudy szybko zreflektowało krążące w sieci zdjęcie. Okazało się, że opis fotografii podawany przez kolejne osoby na Facebooku nijak ma się do rzeczywistości. Fotografia, gdzie Agata Duda oraz dzieci bez maseczek przebywają w jednym pomieszczeniu, wykonana została w 2016 roku, czyli na długo przed tym, jak usłyszeliśmy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: prezydent.pl / o2 / Instagram.com @pierwszadama_akd

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >