wtv.pl > Polityka > TVP Info przerwało program o Gowinie, aby pokazać transmisję z mszy świętej w intencji ofiar smoleńskich
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:59

TVP Info przerwało program o Gowinie, aby pokazać transmisję z mszy świętej w intencji ofiar smoleńskich

Jakub Kaminski/East News, Piotr Molecki/East News
Jakub Kaminski/East News, Piotr Molecki/East News

TVP Info, podobnie jak inne stacje telewizyjne, poświęciły dużo czasu antenowego dymisji Jarosława Gowina. Do studia zaproszono komentatorów, którzy w dość nieprzychylny sposób wypowiadali się o liderze Porozumienia. Jednak w pewnym momencie program został przerwany, aby pokazać transmisję z mszy świętej w intencji ofiar smoleńskich.

TVP Info o Gowinie. Gorzkie komentarze

TVP Info nie umknęła wczorajsza decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowaniu Jarosława Gowina. O tym, czy lider porozumienia zachowa funkcję wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii zadecyduje Andrzej Duda. Sekretarz stanu kancelarii prezydenta zapowiedział, że zmiana zostanie przyjęta “bez zbędnej zwłoki”.

TVP Info poświęciło tej sprawie dość sporo czasu antenowego. Do studia zaproszono komentatorów m.in. publicystę Miłosza Manasterskiego.

Jarosław Gowin bardzo mocno testował cierpliwość premiera, nadużywał swojej pozycji lidera małej, ale ważnej partii Zjednoczonej Prawicy, pozwalał sobie na ciągłą niesubordynację, absolutną nielojalność - przekonywał na antenie TVP Info. Jego zdaniem lider Porozumienia momentami wprowadzał elementy “społecznego niepokoju”.

Publicysta jest przekonany, że decyzja o dymisji Jarosława Gowina była trafiona. Trzęsienie ziemi w rządzie to jego zdaniem okazja, aby “Porozumienie ochłonęło”. - Być może po takim zimnym prysznicu współpraca nadal będzie się układać - stwierdził Manasterski.

TVP Info nagle przerywa program specjalny, aby pokazać mszę w intencji ofiar smoleńskich

Nie zabrakło także innych komentarzy, które były opatrzone paskiem “Gowin szkodził Zjednoczonej Prawicy”. Jeden z gości zaproszonych do studia TVP Info na specjalny program poświęcony zawirowaniom w rządzie wskazywał ewentualnych następców Jarosława Gowina. - Jadwiga Emiliewicz jest doskonałym kandydatem - stwierdził dziennikarz Marek Król.

Nagle prowadzący program przerwał mu w połowie zdania. - Panie redaktorze, więcej czasu na komentarz nie mamy - oznajmił. Dlaczego? 

TVP Info postanowiło ukrócić rozmowę, aby przenieść się do bazyliki Jana Chrzciciela, gdzie zorganizowano mszę świętą w intencji ofiar smoleńskich. Tuż po wypowiedziach o Jarosławie Gowinie telewidzowie mogli oglądać transmisję z tego wydarzenia.

Internauci nie pozostawili suchej nitki na TVP Info. “Zdziwiłbym się jakby było inaczej”, “Dobrze, że nie puścili tego ichniego dżingla PILNE!”, “To już katastrofa a nie zamach?”, czytamy w komentarzach na Twitterze.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: