wtv.pl > Polityka > Pilna konferencja rzecznika rządu. Jarosław Gowin wyrzucony z rządu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:59

Pilna konferencja rzecznika rządu. Jarosław Gowin wyrzucony z rządu

pilne
wtv.pl

Zwołano pilną konferencję dotyczącą Jarosława Gowina. Piotr Muller ogłosił postanowienia PiSu dotyczące przyszłości wicepremiera. Premier zadecydował o odwołaniu go z rządu.

- Działania wicepremiera nie spełniają kryteriów współpracy w rządzie - powiedział rzecznik rządu.

Jarosław Gowin odwołany

Na początku konferencji Piotr Muller przedstawił założenia Polskiego Ładu. Potwierdził, że wszystkie punkty były zatwierdzone i podpisane przez członków Zjednoczonej Prawicy.

Zaznaczył, że jednym z sygnatariuszy projektu był przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin. Rzecznik rządu orzekł, że w ostatnim czasie obóz władzy z niepokojem obserwuje działania wicepremiera.

W związku z tym, jak powiadomił Piotr Muller, premier Mateusz Morawiecki zadecydował o odwołaniu go z pełnionej przezeń funkcji. Podkreślił, że to "ważna decyzja".

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby Polski Ład był przyjęty, natomiast Jarosław Gowin zmienił zdanie co do jego realizacji - przekazał zgromadzonym dziennikarzom przedstawiciel rządu.

Czy Zjednoczona Prawica straci większość sejmową?

Jedna z przybyłych na konferencję dziennikarek zasugerowała rzecznikowi rządu, że "pozbywając się" Jarosława Gowina, Zjednoczona Prawica może stracić większość parlamentarną.

Piotr Muller nie wydawał się być zaniepokojony wizją przedstawioną przez reporterkę. Przeciwnie, stwierdził, że obóz rządowy z pewnością zyska wielu zwolenników.

- Nie mam przekonania, żebyśmy stracili większość z tego powodu. Jestem przekonany, że znajdą się osoby, które będą popierały korzystne reformy, które zaproponowaliśmy - powiedział.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: wtv.pl

Powiązane