wtv.pl
Michał Cholewiński odsunięty z TVP za krytykę Trybunału Konstytucyjnego?

Twitter.com/przelewitowany

Ulubieniec widzów TVP nagle zdjęty z anteny. Nieoficjalnie: przyczyną krytyka orzeczenia TK ws. aborcji

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Narracja w sprawie zaostrzenia prawa do aborcji prezentowana przez TVP nie należy nie tylko do liberalnych, ale również obiektywnych form wypowiedzi. Onet donosi, iż jest w posiadaniu wiadomości mówiących o tym, że dziennikarz Michał Cholewi

  • Onet ustalił, iż po deklaracji krytykującej wyrok Trybunału Konstytucyjnego na antenie TVP Info, dziennikarz Michał Cholewiński ma zostać zdegradowany

  • Obecnie wraz z żoną przebywa on na zwolnieniach

  • Nieoficjalne informacje mówią, że krytyka działań TK nie uszła uwadze władzom stacji, które zdecydowała o przeniesieniu dziennikarza i jego żony do TVP Polonia oraz zmniejszenia ich pensji

Nieoficjalne informacje wskazują na to, że pracownicy TVP nie mogą prezentować swoich prywatnych poglądów. Stacja miała wyciągnąć konsekwencje względem dziennikarza Michała Cholewińskiego oraz jego żony, Agaty Biały-Cholewińskiej.

W październiku na antenie TVP Info Michał Cholewiński podzielił się z widzami osobistym stanowiskiem względem wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Opinia dziennikarza nie była korzystna dla decyzji o usunięciu kolejnych przesłanek do wykonania aborcji.

Nieoficjalnie: Michał Cholewiński usunięty z TVP za oświadczenie w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Onet dotarł do nieoficjalnych wiadomości związanych z powodem absencji Michała Cholewińskiego na antenie TVP. Wszystko wskazuje na to, że dziennikarz po wygłoszeniu krytycznego stanowiska względem wyroku Trybunały Konstytucyjnego znalazł się na czarnej liście Jacka Kurskiego.

Już jakiś czas temu w internecie pojawiły się pytania o to, dlaczego znany również z anteny TVN24 dziennikarz nie pojawia się z taką samą regularnością na antenie co wcześniej. Zauważono, że stało się to po tym, jak w rozmowie z katolickim publicystą wygłosił oświadczenie.

- Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie - powiedział przed kilkoma miesiącami Michał Cholewiński.

Przed wypowiedzią oraz po niej wyraźnie zaznaczył, że jest to jego prywatna opinia oraz oświadczenie. Dodał jednocześnie, że zwyczajnie nie rozumie posunięcia ze strony Trybunału Konstytucyjnego. Onet nieoficjalnie ustalił, że słowa te odbiły się mocnym echem na korytarzach przy ulicy Woronicza i dziennikarz oraz jego małżonka otrzymali tzw. propozycję nie do odrzucenia.

Z TVP Info do TVP Polonia?

Portal ustalił, iż stwierdzono, że Michał Cholewiński zostanie przeniesiony do TVP Polonia, która może pochwalić się zdecydowanie mniejszą pulą odbiorców niż antena TVP Info, gdzie do tej pory gościł.

Dodatkowo dziennikarz oraz jego małżonka mieli zostać poinformowani, iż ich miesięczne uposażenie pieniężne zostanie zmniejszone. Co ciekawe decyzji w tej sprawie nie podjął Jacek Kurski.

Szef Telewizji Polskiej miał jedynie zatwierdzić degradację Michała Cholewińskiego i przeniesienie jego oraz jego żony Agaty Biały-Cholewińskiej do mniejszego medium. Same ruchy zmierzające w tym kierunku miał rozpocząć dyrektor odpowiedzialny za informację oraz publicystykę TVP Jarosław Olechowski.

Dziennikarze nie ustosunkowali się jeszcze do „propozycji”

Ponownie wiadomości na temat toczących się za zamkniętymi drzwiami są nieoficjalne oraz pozyskane przez portal Onet. Wskazuje on, iż zarówno Michał Cholewiński, jak i Agata Biały-Cholewiński nie odpowiedzieli jeszcze na „proponowane” im nowe warunki współpracy z TVP. Oboje przebywają obecnie na zwolnieniach.

Źródło: Onet / Twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >