wtv.pl > TV > TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:17

TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!

TVN
Materiały prasowe/Amazon Prime
  • TVN chce nakręcić własną wersję popularnego programu rozrywkowego „Kawaler do wzięcia” - ma on wystąpić w wersji LGBTQ+.

  • Przeprowadzono już castingi na wybranków księcia z bajki, którym ma być bogaty, najlepiej mieszkający za granicą przystojny mężczyzna.

  • Program emitowany będzie jedynie na platformie Player.

Według doniesień ma go poprowadzić Martyna Kondratowicz. 

TVN nakręci „Kawalera do wzięcia” w wersji LGBTQ+

Pudelek podał informację o tym, że TVN ma nakręcić własną wersję słynnego programu „Kawaler do wzięcia”. Tym razem jednak o miłość przystojnego bogacza z zagranicy będą starać się... inni mężczyźni. Wersja LGBTQ+ show zagości jednak jedynie w platformie Player.pl, nie zaś na głównej stacji.

Jak twierdzi informator Pudelka, produkcja ma zostać nakręcona w Meksyku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy szykowana jest premiera, ale możliwe, że program pojawi się w ramach jesiennych internetowych nowości TVN. 

Według przecieków bardzo możliwe, że prowadzącą zostanie Martyna Kondratowicz znana widzom m.in. z pierwszego sezonu „Hotelu Paradise”. Póki co żadne informacje na ten temat nie zostały jednak potwierdzone. 

Program ma być przeniesieniem amerykańskiego formatu programu „Finding Prince Charming”. W jego ramach bogaty mężczyzna szukał wśród zgłoszonych kawalerów jednego, w którym się zakocha i z którym będzie próbował stworzyć związek. Całość okraszona będzie najróżniejszego rodzaju zadaniami. 

Castingi już się zakończyły. Szukano odważnych, wyoutowanych gejów singli, którzy byliby chętni do podjęcia współpracy. Niełatwe było jednak zadanie odnalezienia głównego bohatera programu, który decydowałby o tym, kto w programie pozostaje, a kto z niego odpadnie. Miał być to bogaty mężczyzna, najlepiej mieszkający za granicą - poszukiwania takiej osoby nie były proste.

Czy program zmieni coś w myśleniu o programach rozrywkowych w Polsce?

Telewizja raczej stroniła wcześniej od programów, które zajmowałyby się głównie kwestiami LGBTQ+. Choć wyoutowane osoby pojawiały się wcześniej w niektórych show, to wciąż było to raczej traktowane w wymiarze sensacji, niż potraktowania tej kwestii poważnie. 

Decyzja o tym, by nowy program pojawił się jedynie w Playerze też jest zrozumiała - po pierwsze, ma on trafiać do młodszych widzów, którzy rzadziej korzystają z telewizji, a po drugie media wciąż z wielką ostrożnością podchodzą do podobnej tematyki w Polsce - nie wiadomo, czy ten format sprawdziłby się w wersji telewizyjnej. 

Ze względu na dużą nagonkę na osoby LGBTQ+ w Polsce, może się okazać, że osoby, które będą brały udział w programie mogą spotkać również nieprzyjemności w innym wymiarze niż ma to miejsce przy okazji innych programów. 

Nie wiadomo, czy wyprodukowanych zostanie więcej sezonów niż jeden - TVN zapewne będzie spokojnie badał teren. Być może kiedyś program zagości w tradycyjnej formie w telewizji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [pudelek.pl]

Tagi: TVN LGBT