wtv.pl
TVN

Materiały prasowe/Amazon Prime

TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

TVN chce nakręcić własną wersję popularnego show "Kawaler do wzięcia". Wiadomo już, że rekrutacja się odbyła - poszukiwano do niej wyoutowanych gejów oraz najlepiej mieszkającego za granicą przystojnego i bogatego homoseksualnego mężczy

  • TVN chce nakręcić własną wersję popularnego programu rozrywkowego „Kawaler do wzięcia” - ma on wystąpić w wersji LGBTQ+.

  • Przeprowadzono już castingi na wybranków księcia z bajki, którym ma być bogaty, najlepiej mieszkający za granicą przystojny mężczyzna.

  • Program emitowany będzie jedynie na platformie Player.

Według doniesień ma go poprowadzić Martyna Kondratowicz. 

TVN nakręci „Kawalera do wzięcia” w wersji LGBTQ+

Pudelek podał informację o tym, że TVN ma nakręcić własną wersję słynnego programu „Kawaler do wzięcia”. Tym razem jednak o miłość przystojnego bogacza z zagranicy będą starać się... inni mężczyźni. Wersja LGBTQ+ show zagości jednak jedynie w platformie Player.pl, nie zaś na głównej stacji.

Jak twierdzi informator Pudelka, produkcja ma zostać nakręcona w Meksyku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy szykowana jest premiera, ale możliwe, że program pojawi się w ramach jesiennych internetowych nowości TVN. 

Według przecieków bardzo możliwe, że prowadzącą zostanie Martyna Kondratowicz znana widzom m.in. z pierwszego sezonu „Hotelu Paradise”. Póki co żadne informacje na ten temat nie zostały jednak potwierdzone. 

Program ma być przeniesieniem amerykańskiego formatu programu „Finding Prince Charming”. W jego ramach bogaty mężczyzna szukał wśród zgłoszonych kawalerów jednego, w którym się zakocha i z którym będzie próbował stworzyć związek. Całość okraszona będzie najróżniejszego rodzaju zadaniami. 

Castingi już się zakończyły. Szukano odważnych, wyoutowanych gejów singli, którzy byliby chętni do podjęcia współpracy. Niełatwe było jednak zadanie odnalezienia głównego bohatera programu, który decydowałby o tym, kto w programie pozostaje, a kto z niego odpadnie. Miał być to bogaty mężczyzna, najlepiej mieszkający za granicą - poszukiwania takiej osoby nie były proste.

Czy program zmieni coś w myśleniu o programach rozrywkowych w Polsce?

Telewizja raczej stroniła wcześniej od programów, które zajmowałyby się głównie kwestiami LGBTQ+. Choć wyoutowane osoby pojawiały się wcześniej w niektórych show, to wciąż było to raczej traktowane w wymiarze sensacji, niż potraktowania tej kwestii poważnie. 

Decyzja o tym, by nowy program pojawił się jedynie w Playerze też jest zrozumiała - po pierwsze, ma on trafiać do młodszych widzów, którzy rzadziej korzystają z telewizji, a po drugie media wciąż z wielką ostrożnością podchodzą do podobnej tematyki w Polsce - nie wiadomo, czy ten format sprawdziłby się w wersji telewizyjnej. 

Ze względu na dużą nagonkę na osoby LGBTQ+ w Polsce, może się okazać, że osoby, które będą brały udział w programie mogą spotkać również nieprzyjemności w innym wymiarze niż ma to miejsce przy okazji innych programów. 

Nie wiadomo, czy wyprodukowanych zostanie więcej sezonów niż jeden - TVN zapewne będzie spokojnie badał teren. Być może kiedyś program zagości w tradycyjnej formie w telewizji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Lichtman: Gdyby nie było Trubadurów, to nie byłoby Krawczyka

  • Rząd wydał miliony złotych na program społeczny dla rodzin rolniczych. Na co poszły pieniądze?

  • Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy na stronie Kancelarii Prezydenta. Pierwsza dama posyła w powietrze całusy

źródło: [pudelek.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >