wtv.pl > TV > TVN ugiął się pod krytyką, dotyczącą reemisji wywiadu Meghan i Harry`ego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:15

TVN ugiął się pod krytyką, dotyczącą reemisji wywiadu Meghan i Harry`ego

TVN zdecydował się wprowadzić zmiany w wywiadzie Meghan Markle i Harry'ego u Oprah Winfrey
OLIVIER DOULIERY/AFP/East News
  • W czasie reemisji wywiadu Meghan Markle i Harry'ego TVN zdecydował się wysłuchać krytyki po wcześniejszej emisji

  • Stacja zrezygnowała z trójki lektorów

  • Wszystkie kwestie wypowiadała Katarzyna Makuch, znana m.in. z pracy przy „Lego Batman: Film”

Sporo odbiorców nie ukrywało swojego niezadowolenia związanego ze sposobem prezentacji głośnego wywiadu Meghan Markle i Harry'ego na antenie TVN. Niestety materiał został w niefortunny sposób przygotowany do emisji.

Co ważne, krytyce poddano nie tylko sam sposób doboru lektorów przez TVN, ale również późniejszą rozmowę na tematy poruszane przez parę, która zdecydowała się na opuszczanie szeregów brytyjskiej rodziny królewskiej.

Ponowna emisja wywiadu Meghan Markle i Harry'ego na TVN

Polscy widzowie chcący w całości zobaczyć dwugodzinny wywiad Meghan Markle i Harry'ego u Oprah Winfrey mogli liczyć jedynie na TVN. Żadna inna stacja nie zdecydowała się bowiem na wykupienie praw do emisji.

Sieć obiegły urywki oraz cytaty z głośnej rozmowy byłej pary książęcej. Niemal każdy zna, chociaż kilka słów oraz stwierdzeń, jakimi podzielili się Meghan Markle i jej mąż Harry. Najgłośniejsze okazały się zarzuty o rasizm w szeregach brytyjskiej rodziny królewskiej. Tę kwestię Pałac Buckingham postanowił stosunkowo szybko wyjaśnić i opublikował oficjalne oświadczenie, gdzie wskazuje zaniepokojenie doniesieniami i wskazuje, że sprawa ta zostanie zbadana (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno CBS, jak i TVN postanowili, że dwugodzinna rozmowa Meghan Markle i jej męża ponownie zagości na antenie. TVN jednak zdecydował się na wprowadzenie ważnych zmian w kilku kwestiach, które poprzednio zostało dosłownie zmiażdżone przez odbiorców.

- Spodziewałam się trochę więcej od telewizji TVN. Tłumaczenie wywiadu oporne i bardzo „sztywne” - mówiła jedna z wielu krytycznych opinii pod adresem materiału zaprezentowanego przez TVN.

Dodatkowo podkreślano, iż pojawiły się również błędy w tłumaczeniu, gdyż widzowie TVN zauważyli, że pytanie dotyczące oglądania przez Meghan i Harry'ego serialu „The Crown” przetłumaczone zostało, jako szansę na spotkanie z królową Elżbietą II.

TVN zrezygnował z trzech lektorów

Jedną z najbardziej krytykowanych decyzji TVN w stosunku do głośnego wywiadu jest skorzystanie z aż trzech lektorów, każdy odpowiedzialny był za kwestie innej osoby. W czasie reemisji pojawiła się zaledwie jedna lektorka: Katarzyna Makuch.

Odbiór treści oraz samej rozmowy ponownie pokazanej przez TVN był zdecydowanie łatwiejszy i widzowie zdecydowani docenili tę zmianę. Okazuje się, że czasem głos widzów dociera do decydentów, a ci postanowili przyznać widzom rację.

Czy wywiad cokolwiek zmienił?

Na ten moment nie wydaje się by słowa Meghan Markle i Harry'ego wprowadziły jakiekolwiek zmiany do pałacu Buckingham. Tuż po emisji zdecydowano się na sprawdzenie nastrojów Brytyjczyków w tej kwestii.

Po upublicznieniu wyników ankiety przeprowadzonej przez ośrodek YouGov wynika, że aż 47 proc., a więc blisko połowa badanych, wskazała, iż wywiad udzielony przez „dezerterów” z rodziny królewskiej jest zwyczajnie niestosowny.

Źródło: Wirtualna Polska / TVN 24

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane