wtv.pl
W "Faktach" TVN wyemitowano materiał na temat Jacka Kurskiego

screen "Fakty" TVN, wydanie z dnia 12.02.2021 r.; fakty.tvn24.pl

4 minuty "Faktów" TVN tylko o Jacku Kurskim. Wyemitowano materiał o prezesie TVP

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Sposób, w jaki Jacek Kurski przedstawiony został w "Faktach" TVN, na pewno nie przypadnie mu do gustu. Prywatna stacja zdecydowała się na stworzenie materiału ukazującego Jacka Kurskiego jako wprawnego polityka i prezesa Telewizji Po

  • W czasie piątkowego wydania "Faktów" TVN Jakub Sobieniowski przygotował materiał uderzający w Jacka Kurskiego

  • Podważano niezależność prezesa TVP od obozu władzy

  • Przedstawiono szereg argumentów potwierdzających tę tezę, m.in. obecność prezesa TVP Jacka Kurskiego na "pół-tajnych" zebraniach PiS, czy oficjalna obecność Jarosława Kaczyńskiego na ślubie byłego polityka

12 lutego, na antenie TVN pojawił się materiał na temat Jacka Kurskiego. Wydaje się, że prywatny nadawca postanowił zmienić nieco ton swoich wypowiedzi i przestać ignorować materiały na swój temat w serwisach informacyjnych publicznego nadawcy.

- Teraz prezes z pozycją, ale nie będzie o prezesie partii, tylko telewizji - rozpoczęła zapowiedź w "Faktach" TVN Anita Werner. Autorem wyemitowanego w głównym paśmie informacyjnym materiału jest Jakub Sobieniowski.

Jacek Kurski krytykowany w "Faktach" TVN

To już drugi w materiał na antenie TVN, który uderza w publicznego nadawcę. Pierwszy dotyczył "realizowania misji" przez TVP. Również wtedy jego autorem był Jakub Sobieniowski. Tym razem jednak, zamiast zaprezentować pozbawione komentarza wypowiedzi i paski z TVP oraz TVP Info (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<), zdecydowano się na przybliżenie nieco sylwetki Jacka Kurskiego.

Już w samej zapowiedzi wskazano, jaki stosunek do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego zostanie zaprezentowany. Wskazano, że może poszczyć się tak dużymi wpływami w partii rządzącej oraz że nadawca z publicznego stał się nadawcą rządowym.

Anita Werner przekazała, iż możliwe, że warto, aby więcej osób przyjrzało się sylwetce Jacka Kurskiego, skoro były polityk może pochwalić się wysoką pozycją w partii rządzącej i kolejnymi wysokimi dotacjami z budżetu państwa mimo obowiązującego abonamentu RTV.

Jakub Sobieniowski, przedstawiając nagranie, na którym Jacek Kurski odwiedza biuro Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie, przekazał, iż "prezes nie unika szyldu" partii rządzącej. W uwydatnieniu tego stwierdzenia pomóc miała archiwalna wypowiedź prezesa TVP, gdzie ten z rozbawieniem stwierdził, że o Jarosławie Kaczyńskim "mówi się dobrze, albo wcale".

Związki prezesa z prezesem

W materiale wyemitowanym w piątek na antenie TVN pokazano również niecodzienny obrazek ze ślubu Jacka Kurskiego. Mało kto może pochwalić się, że na jego ślubie przed parą młodą kroczył z wiązanką prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Dodatkowo po raz kolejny zaprzeczeniem, jakoby prezes TVP był niepowiązany z władzą i wypełniał swoją misję publicznego nadawcy zgodnie z założeniami, było pokazanie, jak ten opuszcza "pół-tajne" spotkanie Prawa i Sprawiedliwości.

Pytania dziennikarzy zbył stwierdzeniem, że przecież on "nie jest politykiem". Postawiono zestawić to z jawnym stwierdzeniem również obecnego na wspomnianym spotkaniu Ryszarda Czarnieckiego.

Ryszard Czarniecki wprost mówi o wpływach Jacka Kurskiego?

- Nie tyle jego formalna, co faktyczna pozycja z obozie rządzącym jest rzecz jasna silna - mówił cytowany przez Jacka Sobieniowskiego w TVN Ryszard Czarnecki. Jednocześnie prezesa TVP przyrównano do osoby prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, wskazując, że są to ulubieńcy Jarosława Kaczyńskiego ze względu na "ślepe wykonywanie poleceń prezesa PiS".

Całość materiału dostępna jest w całości natronie "Faktów" TVN. Poprzednio "Wiadomości" TVP postanowiły odnieść się do informacji prezentowanych przez prywatnego nadawcę, czy to samo będzie miało miejsce dziś?

Źródło: fakty.tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >