wtv.pl > Świat > Turcja. Drugi dzień pożarów wokół gminy Manavgat. Nie żyją trzy osoby
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Turcja. Drugi dzień pożarów wokół gminy Manavgat. Nie żyją trzy osoby

pożar
wtv.pl

Turcja. Od środy trwa pożar wokół tureckiej miejscowości Manavgat. Gmina znajduje się 75 kilometrów od popularnego kurortu Antalya w regionie Anatolia. Odnaleziono trzy ciała.

Jak podaje Reuters, do klęski żywiołowej doszło przez wzgląd na silny upał oraz porywisty wiatr.

Turecka agencja do spraw katastrof AFAD oraz minister rolnictwa podali tragiczne informacje po drugim dniu pożarów lasów w południowej części kraju. Dziś odnaleziono aż trzy martwe osoby.

Turcja. Od środy trwa pożar wokół tureckiej miejscowości Manavgat

Pierwsze ciało odnaleziono jeszcze przed ewakuacją okolicznej wioski Kepezbeleni. Zmarłym był 82-letni mężczyzna. Kolejna dwa ciała znaleziono w Degirmenli, 20 kilometrów od Manavgatu.

W wyniku ataku żywiołu władze ewakuowały ponad 100 mieszkańców żyjących w rejonie trawionym przez pożary. Wśród ewakuowanych znajdują się ranni. Inni doznali poważnych szkód materialnych.

Doszło także do ewakuacji pacjentów jednego ze szpitali w Manavgacie. Czynnościami objęto kilkadziesiąt okolicznych miejscowości.

Z relacji Reutera wynika, że działania włączono aż 960 strażaków, drona, 19 śmigłowców oraz aż 250 wozów strażackich.

Przedstawiciel agencji AFAID poinformował o skutkach walki z pożarem. - Ewakuowano domy znajdujące się na zagrożonych terenach. Kilka domów, biur, farm, pól uprawnych oraz pojazdów zostało uszkodzonych przez ogień - deklarował, cytowany przez Reutera.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, Reuters.com zdjęcie główne: wtv.pl

Tagi: Turcja