wtv.pl > Polska > Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje Andrzej Mosakowski, lider organizacji "Wojownicy Maryi" z Sierpca
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2022 02:02

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje Andrzej Mosakowski, lider organizacji "Wojownicy Maryi" z Sierpca

Nie żyje
JackPease Photography/flickr.com

Andrzej Mosakowski, lider "Wojowników Maryi" z Sierpca zginął w wypadku samochodowym 3 sierpnia. Jego żona, która podróżowała z nim autem, trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Działacza wspominał w rozmowie z Plock.gosc.pl ks. Marek Tomulczuk, proboszcz z Sierpca.

Tragiczny wypadek

Informacja o śmierci Andrzeja Mosakowskiego pojawiła się na oficjalnym profilu parafii św. Benedykta w Sierpcu.

Mężczyzna, który był liderem formacji "Wojownicy Maryi" w mieście, zginął w wypadku samochodowym. Wraz z nim podróżowała jego żona Katarzyna, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Andrzej Mosakowski prywatnie był bratem proboszcza z Przewodowa, ks. Romana Mosakowskiego.

Początkowo mężczyzna angażował się w prace "Wojowników Maryi" w Brodnicy. W drugiej połowie ubiegłego roku dołączył do formacji działającej w Sierpcu, by wkrótce zostać jej liderem.

Zaangażowany w modlitwę

- Widziałem jego zaangażowanie i pracowitość, dlatego też został wybrany na lidera naszej wspólnoty - wspominał w rozmowie z Plock.gosc.pl ks. Marek Tomulczuk. - Niemal codziennie był w sanktuarium na mszy świętej i u komunii świętej, choć jego rodzinną parafią było Łukomie - tłumaczył.

W ostatnich dniach lipca Mosakowski wraz z żoną zaangażował się w zorganizowanie w sanktuarium w Sierpcu czuwania "24 godziny Męki Pana Jezusa".

Podczas uroczystości czytał fragmenty Pisma Świętego w trakcie liturgii oraz klęczał przed krzyżem przy wzgórzu Loret.

- We wszystkim, co robił, miał poryw serca, aby być z Matką Bożą - wspominał proboszcz parafii św. Benedykta. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: plock.gosc.pl, wtv.pl, facebook.com zdjęcie główne: JackPease Photography/flickr.com

Powiązane