wtv.pl > Pogoda > Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę zaskakująco spokojna
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:57

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę zaskakująco spokojna

Upał
Jakub Kaminski/East News

Jaka jest prognoza pogody na środę? Pierwszy raz od dawna ostrzeżenia IMGW nie obejmują połowy kraju. Niemniej przygotować trzeba się na wakacyjne temperatury. Lokalnie pojawiać mogą się również silne burze.

W środę w większości kraju prognoza pogody nie przyniesie ze sobą niebezpiecznych zjawisk. Środek tygodnia spędzimy natomiast z iście wakacyjną temperaturą.

W ostatnim czasie aura zaskakiwała nas wyjątkowo intensywnymi burzami. Towarzyszyły im deszcz, grad oraz silne porywy wiatru, które przewracały drzewa niczym zapałki.

Prognoza pogody na środę: burze tylko lokalnie

Meteorolodzy IMGW, którzy nieustannie śledzą aurę w Polsce nie zdecydowali się na objęciem alertami większości kraju. Wyjątkowo występujące ostrzeżenia dotyczą zaledwie kilkudziesięciu powiatów w całym kraju.

Pierwsze ze zjawisk zagraża mieszkańcom Mazur. IMGW prognozuje, że właśnie w tym regionie wystąpić mogą burze z gradem. Wydano ostrzeżenie I stopnia.

Alert obowiązuje między innymi dla powiatów elbląskiego, iławskiego, nowomiejskiego, działdowskiego, nidzickiego, szczycieńskiego, piskiego, ełckeigo, oleckiego, gołdapskiego, czy Olsztyna i Giżycka.

>

Źródło: meteo.imgw.pl

Wysokie temperatury nie odpuszczają

Koniec lipca upłynie pod znakiem wysokich temperatur. Będą one obecne w całym kraju jednak południowo-wschodnie krańce Polski znajdą się pod ich szczególnym wpływem.

Dalsza część artykułu pod materialem wideo:

W tym przypadku eksperci IMGW zdecydowali się na wydanie alertów II stopnia. - Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C - przekazuje Michał Jaworski z IMGW.

Powiaty objęte ostrzeżeniem II stopnia przed upałami to między innymi powiat bialski, łukowski, puławski, stalowolski, kraśnicki, tarnowski, dębicki oraz rzeszowski, przemyski, zamojski i hrubieszowski.

>

Źródło: meteo.imgw.pl

Nieco chłodniej będzie w Bieszczadach. Tam alert nie obowiązuje. Nie znaczy to jednak, iż tam oraz w innych częściach Polski nie będzie gorąco.

Obecne przyjemne 22 stopnie Celsjusza bardzo szybko zmienią się w zdecydowanie wyższe słupki termometrów. Około godziny 12 w Poznaniu odnotowana zostanie temperatura 27 stopni Celsjusza w cieniu.

Nieco chłodniej będzie w Wałbrzychu i Szczecinie. Tam w południe odnotowane zostanie jedynie 22 stopnie Celsjusza. Nad morzem będzie nieco cieplej. W regionie od Słupska do Gdańska termometry wskazywać będą od 25 do 27 stopni Celsjusza.

Biomet będzie niekorzystny

IMGW ostrzega, że w środę samopoczucie sporej części Polek i Polaków może nie być najlepsze. Jest to bezpośrednio związane z warunkami meteorologicznymi.

- W Polsce wschodniej i środkowej przeważać będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka - przekazuje IMGW. Znów w lepszej sytuacji są mieszkańcy zachodniej części kraju. Tam biomet będzie obojętny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane