wtv.pl > Polska > Tragiczny finał poszukiwań 68-latki. Ciało kobiety odnaleziono w rzece
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:55

Tragiczny finał poszukiwań 68-latki. Ciało kobiety odnaleziono w rzece

policja sosnowiec - poszukiwania kobiety
Materiały policyjne

W prowadzone od kilku dni poszukiwania 68-latki z Sosnowca zaangażowani byli śląscy policjanci, strażacy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W piątek akcja służb zakończyła się w tragiczny sposób. Ciało kobiety odnaleziono w rzece.

Akcja poszukiwawcza 68-latki prowadzona była od 6 lipca, gdy do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie zaginięcia kobiety, która przebywała ze znajomymi w okolicy Trójkąta Trzech Cesarzy.

W miniony weekend, w sobotę 3 lipca, kobieta oddaliła się od grupy, która odpoczywała na terenach zielonych w Sosnowcu.

Od tamtej pory zaginiona nie nawiązała kontaktu z przyjaciółmi.

Sosnowiec. Poszukiwania 68-latki

W trakcie prowadzonej akcji poszukiwawczej służby ustaliły, że ślad za kobietą urwał się na terenie nieużytków biegnących wzdłuż rzeki Biała Przemsza.

Wkrótce działania policji zostały rozszerzone. W poszukiwaniach udział brały nie tylko psy tropiące, ale i specjalistyczny sprzęt.

Zdecydowano o natychmiastowym podjęciu działań poszukiwawczych zakrojonych na szeroką skalę – przekazała Policja w Sosnowcu.

Śledczy podejrzewali bowiem, że zaginiona może przebywać na trudno dostępnym terenie, z którego ze względu na bardzo bujną roślinność nie mogła się wydostać, i potrzebuje pomocy. Na miejsce sprowadzono m.in. łodzie i terenowe quady.

>
>
>

zdjęcia: materiały policyjne

Znaleziono ciało kobiety

Szeroko prowadzone działania, w których pomagali również strażacy z Sosnowca, Bytomia, policjanci z Katowic oraz funkcjonariusze WOT zakończyły się 9 lipca. Ich finał okazał się niestety tragiczny.

Wieczorem, w korycie rzeki, strażacy odnaleźli ciało kobiety – przekazała Policja.

Wobec wyjątkowo silnego nurtu wydobycie zwłok było mocno skomplikowane. Wspomagani przez strażaków nurkowie wydobyli je dopiero przed północą.

Zgon 68-latki z sosnowca potwierdził obecny na miejscu lekarz sądowy. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione w dalszym postępowaniu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, sosnowiec.policja.gov.pl Zdjęcie główne: materiały policyjne