wtv.pl > Pogoda > Uwaga, pogoda będzie bardzo niebezpieczna. Wydali najwyższy stopień ostrzeżeń
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:55

Uwaga, pogoda będzie bardzo niebezpieczna. Wydali najwyższy stopień ostrzeżeń

burze 1407
(zdjęcie ilustracyjne) maxpixel.net

Uwaga, pogoda w środę będzie bardzo niebezpieczna. 14 lipca temperatura w całym kraju będzie niezwykle wysoka. W niektórych regionach upał osiągnie nawet 35 stopni Celsjusza. IMGW przestrzega też przed nawałnicami i burzami z gradem. W Wielkopolsce i na ziemi łódzkiej wydano trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń.

Trwająca od początku lipca niebezpieczna aura w przeważającej części kraju potrwa do końca tygodnia. Środa przyniesie upały oraz burze w niemal całej Polsce - podało IMGW.

14 lipca temperatura wyniesie od 28 stopni na zachodzie do nawet 35 na wschodzie kraju. Lokalnie spodziewane są intensywne opady gradu.

Pogoda na środę. Upał i burze w całym kraju

Poniżej 30 stopni będzie jedynie w północno-zachodniej Polsce, w tym we Wrocławiu czy Koszalinie. W przypadku pozostałych części kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia II stopnia przed upałami.

W centrum i na wschodzie temperatury sięgną od 32 do 34 stopni. Najgoręcej będzie w Krakowie, gdzie spodziewane jest nawet 35 st. C.

Wysokim temperaturom towarzyszyć będą również gwałtowne burze i nawałnice.

Burze dziś prognozowane są na przeważającym obszarze kraju – potwierdziło IMGW. – Na południowych zachodzie porywy wiatru mogą sięgać 90-100 km/h, a opady 40- 60 mm.

Lokalnie możliwy jest niebezpieczny grad. Najgorzej będzie w okolicy Poznania. Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW obowiązuje w województwach: wielkopolskim oraz łódzkim.

>

zdjęcie: IMGW

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, IMGW Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) maxpixel.net