Toruń. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Marca 2021

Mężczyzna z Torunia spotyka się z osobami transpłciowymi, aby je pobić

Toruń. Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności otrzymało niepokojące informacje o zachowaniu tajemniczego mężczyzny. Ma on umawiać się z osobami transpłciowymi i niebinarnymi, by następie stosować wobec nich przemoc fizyczną. Organizacja prosi o kontakt każdego, kto padł ofiarą ataku.

Pracownia Różnorodności prowadzi w Toruniu regularne, bezpłatne porady prawne dla osób nieheteronormatywnych. Niespodziewanie do radców zaczęły zgłaszać się ofiary fizycznej agresji. Nieznany mężczyzna umawia spotkania z osobami transpłciowymi i niebinarnymi. Następnie, po zwabieniu ich, zaczyna je bić. Sprawa została już zgłoszona na policję, jednak Stowarzyszenie na własną rękę szuka świadków bądź kolejnych ofiar napaści. 

Toruń. Nieznany mężczyzna zwabia, a następnie bije osoby transpłciowe. Lokalni działacze proszą o pomoc

SPR wraz z lokalnymi grupami właśnie ostrzegają społeczność LGBT. Przedstawiono szczegółowy opis sprawcy, a także podano dane kontaktowe do grupy prawnej. Na ten moment wiadomo jedynie, że mężczyzna ma niewiele ponad 30 lat i mieszka w Toruniu. Z udostępnionych informacji wynika, że agresor był już w konflikcie z prawem. Ma także nadużywać alkoholu. Trudno wskazać, czy działania mają miejsce poza Toruniem. 

"Nie jest do końca ustalone, czy mężczyzna działa za pośrednictwem jakichś czatów, czy drogą mailową, czy portali społecznosciowych/randkowych" - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. Działacze apelują o kontakt ze strony każdego, kto doświadczył ataku lub ma wiedzę na temat podobnych incydentów. Umożliwi to zidentyfikowanie sprawcy, pociągnięcie go do odpowiedzialności, a także zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Torunia.

Z organizacją można skontaktować się drogą mailową. SPR działa pod adresem pomoc.prawna.spr@gmail.com, a także pracowniaroznorodnosci@gmail.com. Aktywiści są również aktywni na Facebooku. Członkowie inicjatywy zapewniają anonimowość.

Prof. Simon o Kaczyńskim: My zamykamy cmentarze, a on jedzie na groby. To publiczny striptizProf. Simon o Kaczyńskim: My zamykamy cmentarze, a on jedzie na groby. To publiczny striptizCzytaj dalej

Z jednym z liderów Stowarzyszenia skontaktowali się dziennikarze "Onetu". - Szukamy pokrzywdzonych oraz osób, które mają w tym zakresie wiedzę. To w związku z tym pojawiły się prośby o zachowanie ostrożności skierowane do osób transpłciowych z Torunia. Nie mamy na tę chwilę więcej informacji - komentował Przemysław Szczepłocki.

Pierwsze sygnały zaczęły docierać do aktywistów społecznych już 2 marca. Do tego czasu nie przekazano żadnych nowych informacji, rzucających nowe światło na sprawę. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Onet/Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności]