wtv.pl
Toruń

Jakub Kaminski/East News

Mężczyzna z Torunia spotyka się z osobami transpłciowymi, aby je pobić

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Toruń. Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności otrzymało niepokojące informacje o zachowaniu tajemniczego mężczyzny. Ma on umawiać się z osobami transpłciowymi i niebinarnymi, by następie stosować wobec nich przemoc fizyczną. Organizacja prosi o kon

Pracownia Różnorodności prowadzi w Toruniu regularne, bezpłatne porady prawne dla osób nieheteronormatywnych. Niespodziewanie do radców zaczęły zgłaszać się ofiary fizycznej agresji. Nieznany mężczyzna umawia spotkania z osobami transpłciowymi i niebinarnymi. Następnie, po zwabieniu ich, zaczyna je bić. Sprawa została już zgłoszona na policję, jednak Stowarzyszenie na własną rękę szuka świadków bądź kolejnych ofiar napaści. 

Toruń. Nieznany mężczyzna zwabia, a następnie bije osoby transpłciowe. Lokalni działacze proszą o pomoc

SPR wraz z lokalnymi grupami właśnie ostrzegają społeczność LGBT. Przedstawiono szczegółowy opis sprawcy, a także podano dane kontaktowe do grupy prawnej. Na ten moment wiadomo jedynie, że mężczyzna ma niewiele ponad 30 lat i mieszka w Toruniu. Z udostępnionych informacji wynika, że agresor był już w konflikcie z prawem. Ma także nadużywać alkoholu. Trudno wskazać, czy działania mają miejsce poza Toruniem. 

"Nie jest do końca ustalone, czy mężczyzna działa za pośrednictwem jakichś czatów, czy drogą mailową, czy portali społecznosciowych/randkowych" - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. Działacze apelują o kontakt ze strony każdego, kto doświadczył ataku lub ma wiedzę na temat podobnych incydentów. Umożliwi to zidentyfikowanie sprawcy, pociągnięcie go do odpowiedzialności, a także zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Torunia.

Z organizacją można skontaktować się drogą mailową. SPR działa pod adresem pomoc.prawna.spr@gmail.com, a także pracowniaroznorodnosci@gmail.com. Aktywiści są również aktywni na Facebooku. Członkowie inicjatywy zapewniają anonimowość.

Z jednym z liderów Stowarzyszenia skontaktowali się dziennikarze "Onetu". - Szukamy pokrzywdzonych oraz osób, które mają w tym zakresie wiedzę. To w związku z tym pojawiły się prośby o zachowanie ostrożności skierowane do osób transpłciowych z Torunia. Nie mamy na tę chwilę więcej informacji - komentował Przemysław Szczepłocki.

Pierwsze sygnały zaczęły docierać do aktywistów społecznych już 2 marca. Do tego czasu nie przekazano żadnych nowych informacji, rzucających nowe światło na sprawę. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Maria Kaczyńska wyznała przed śmiercią pewien fakt nt. swojego związku

  • Danuta Holecka w jednym rankingu z 49 innymi Polkami. Dziennikarka uznana za wpływową

  • Jan Duda wszedł w poważny konflikt. Mógł złamać aż dwie ustawy

Źródło: [Onet/Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >