wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Maria Kaczyńska wyznała przed śmiercią pewien fakt nt. swojego związku

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Lech Kaczyński wraz ze swoją małżonką Marią Kaczyńską zmarli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej, bo w styczniu 2010 roku udzieliła wywiadu dla magazynu "Gala", gdzie poruszyła to, jak

Niemal tuż przed śmiercią Maria Kaczyńska udzieliła wywiadu, który dla wielu osób stał się wyznacznikiem tego, jak w polityce zbudować zgodne małżeństwo. W styczniu 2010 r. na łamach "Gali" pojawiły się wyjątkowo osobiste wyznania pierwszej damy.

Do tej pory Maria Kaczyńska jest stawiana obok Jolanty Kwaśniewskiej na piedestale najlepszych pierwszy dam w historii wolnej Polski. Podkreślana jest jej aktywność i zaangażowanie w sprawy społeczne. Niemniej ważny w tym aspekcie jest stworzone z Lechem Kaczyńskim małżeństwo.

Maria Kaczyńska cztery miesiące przed śmiercią mówiła w wywiadzie o swoim małżeństwie

W styczniu 2010 roku na łamach "Gali" ukazał się wywiad z Marią Kaczyńską. Ówczesna pierwsza dama zdecydowała się rozwinąć na temat swojego małżeństwa z prezydentem. Nawet światopoglądowi oraz merytoryczni przeciwnicy nie mogą zaprzeczyć, że Lech i Maria Kaczyńscy tworzyli wyjątkową parę.

Niemal na każdym wykonanym zdjęciu okazują sobie szacunek, a na ich twarzach gości uśmiech. Okazuje się, że przepis na taki związek jest wyjątkowo banalny.

- U nas przyjaźń bardzo szybko zamieniła się w kochanie. Czułam, że bezgranicznie mogę Leszkowi ufać - mówiła cztery miesiące przed śmiercią Maria Kaczyńska. Chociaż słowa te wydają się proste, to niemal każdy, kto próbował stworzyć relację z drugim człowiekiem, wie, że właśnie ta szczerość oraz pewność drugiej osoby jest najtrudniejszym z zadań do wykonania w związku.

To jednak nie koniec słów na temat małżeństwa. Żona Lecha Kaczyńskiego podzieliła się zarówno blaskami, jak i cieniami wspólnego życia ze swoim ukochanym.

W ich małżeństwie pojawiały się również kryzysy

W czasie wywiadu z 2010 roku Maria Kaczyńska przekazała, że ślub był dla niej ważny z punktu widzenia pewności tworzonej z Lechem Kaczyński relacji. Dodatkowo zaznaczała, że ukochany często zaskakiwał jej bukietami pachnących kwiatów.

Nie zawsze jednak sytuacja była jak z bajki. Maria Kaczyńska nie zamierzała ukrywać, że w małżeństwie zdarzają się gorsze chwile. Można podejrzewać, że w momencie, gdy w grę wchodzą sprawy wagi państwowej i opowiadanie się po którejś ze stron napięcie związane z poglądami w związku może być jeszcze większe.

- Czasami myślimy zupełnie inaczej. Ja się obrażam, mam zadrę w sercu, a mąż kompletnie nie rozumie, o co mi chodzi. Wtedy myślę sobie, że mężczyźni to inny gatunek człowieka - dodawała w rozmowie z "Galą" Maria Kaczyńska.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski żegna tragicznie zmarłego dziennikarza

  • Obajtek w końcu zabrał głos w swojej afery. Wyjaśnia zdarzenia, o których mowa na taśmach

  • Jacek Rozenek walczy o powrót do normalności po udarze. "Lekarze mówili, że umiera"

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >