wtv.pl > TV > Komiczna wpadka Sakiewicza na Twitterze. Naczelny "Gazety Polskiej" chwali się rozmową z samym sobą
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:15

Komiczna wpadka Sakiewicza na Twitterze. Naczelny "Gazety Polskiej" chwali się rozmową z samym sobą

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz zaliczył wpadkę na Twitterze.
Jan BIELECKI/East News

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz zaliczył we wtorek wpadkę na Twitterze, gdzie udostępnił wpis z serwisu Albicla. Wpis wywołał rozbawienie internautów, którzy w komentarzach drwili z Sakiewicza.

"Właśnie skończyła się moja rozmowa z red. Tomaszem Sakiewiczem w Telewizji Republika" - napisał Tomasz Sakiewicz na Twitterze. "Szanowny Pan redaktor sam ze sobą rozmawiał?" - odpowiedział na jego wpis pan Jakub.

"Widzę, że redaktor lubi rozmawiać z kimś na swoim poziomie..." - czytamy w komentarzu użytkownika o nicku Henryk Portier. "Dobrze, że Sakiewicz ma rozmówców na swoim poziomie, bo by się pogubił" - wtórował mu Stanisław Werner.

Wyjaśnienie wpadki Tomasza Sakiewicza było jednak bardzo proste. Udostępnił on na swoim koncie na Twitterze wpis Bartłomieja Wróblewskiego z serwisu Ablicla, w którym tamten chwalił się rozmową przeprowadzoną z Sakiewiczem.

"Też tak skojarzyłem w pierwszej chwili - komiczny efekt podania dalej wpisu z innej platformy bez wstępnej weryfikacji, jakie słowa będą przekopiowane. Uczą się, chyba trzeba wziąć to pod uwagę" - napisał w kolejnym komentarzu Paweł Zdun.

Tomasz Sakiewicz jest założycielem serswisu Albicla

Przypomnijmy, że to właśnie Tomasz Sakiewicz jest założycielem serwisu Albicla, który ma być odpowiedzią polskich mediów prawicowych na restrykcyjną zdaniem niektórych politykę Facebooka, który miałby ograniczać wolność słowa.

Uruchomienie serwisu wywołało liczne kontrowersje związane z jego nieprofesjonalnym przygotowaniem. Regulamin serwisu mającego stanowić alternatywę dla Facebooka przekopiowany był... właśnie z Facebooka.

Ponadto, gdy tylko serwis został uruchomiony, zaczęły się w nim pojawiać fałszywe konta osób podszywających się pod znane postaci polskiego i światowego życia publicznego - np. Lecha Kaczyńskiego, Danutę Holecką czy Donalda Trumpa.

Z kolei portal Zaufana Trzecia Strona zwrócił uwagę na luki w bezpieczeństwie serwisu Albicla. Z powodu błędu w kodzie z serwera można było pobrać dowolny plik, co dawało osobom postronnym dostęp do wszystkich loginów i haseł na serwerze.

Źródło: Wirtualna Polska / teleshow.wp.pl, Twitter / Tomasz Sakiewicz

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane