Szczepienia. Gość Wiadomości/27.01.21/ScreenŹródło: Gość Wiadomości/27.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Stycznia 2021

Minister zdrowia z zaskakującą nowiną w "Gościu Wiadomości". Milion zaszczepionych

Jak w Polsce przebiegają szczepienia? Adam Niedzielski wystąpił w "Gościu Wiadomości", by poinformować o przekroczeniu miliona zaszczepionych Polek i Polaków. - Mniej więcej 150 tysięcy osób otrzymało już drugą dawkę. 850 tysięcy osób przyjęło dopiero pierwszą dawkę - podał.

  • Od 27 grudnia Komisja Europejska, po otrzymaniu opinii Europejskiej Agencji Leków, dopuściła do użytku preparat Pfizera i BioNtech-u
  • Od tego czasu w Polsce szczepi się od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy osób dziennie
  • Adam Niedzielski przekazał, że w ciągu miesiąca udało zaszczepić się aż milion mieszkańców kraju

Do osiągnięcia odporności zbiorowej niezbędne jest wykonanie zabiegów u około 70% mieszkańców Polski. Jest to aż 26,6 miliona osób. Szczepienia zaczynają nabierać tempa, choć problematyczne zdaje się ograniczenie dostaw preparatów. 

Jak postępują szczepienia w Polsce? Adam Niedzielski w "Gościu Wiadomości" ogłosił zaskakujące wieści.

 - Jeżeli chodzi o tempo szczepień, to po wczorajszym, rekordowym wyniku tj. 120 tysięcy, udaje nam się utrzymywać to tempo. Dzisiaj, najbardziej aktualne informacje mam z 18:30. Udało się zaszczepić ponad 900 tysięcy osób, co oznacza, że przekroczymy, a właściwie już przekraczamy milion zaszczepionych osób- przekazał Adam Niedzielski w rozmowie z Danutą Holecką.

 - Mniej więcej 150 tysięcy osób otrzymało już drugą dawkę. 850 tysięcy osób przyjęło dopiero pierwszą dawkę - dodawał minister zdrowia.

Obecnie po skierowanie mogą zgłosić się osoby z grupy 1. Wciąż jednak możliwe jest wyrażanie chęci do wzięcia udziału w zabiegu za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl. 

Przykre słowa Kraśki o Kindze Rusin. Dopiero co razem prowadzili programPrzykre słowa Kraśki o Kindze Rusin. Dopiero co razem prowadzili programCzytaj dalej

Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy odniósł się także do niepokojących doniesień w sprawie zrezygnowania z zakupu 85 milionów dawek preparatu Pfizera i BioNtech-u. 

- Mamy do czynienia z festiwalem fake newsów, informacji, które wykazują głębokie niezrozumienie sytuacji. Mamy zakontraktowanych 85 mln dawek, a ponieważ jedna szczepionka jest jednodawkowa więc mamy kompletne dawki dla ponad 50 mln osób - tłumaczył członek Rady Ministrów w "Gościu Wiadomości".

Minister wskazał, że do końca marca szczepienia powinno przyjąć blisko 3,1 miliona osób

Polityk poinformował także o zmianach, jakie będą miały miejsce w procesie zakupu szczepień. - Będziemy jednocześnie rezygnowali ze szczepionek i kupowali wyłącznie te, które są dostępne w dogodnych dla nas terminach, czyli jak najszybciej - zapowiadał. 

W najbliższych dniach rząd Zjednoczonej Prawicy ma otrzymać interesującą ofertę ze strony Moderny. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Gość Wiadomości]