wtv.pl > Gwiazdy > Syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał już spadek. Dostał pieniądze po matce
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:49

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał już spadek. Dostał pieniądze po matce

Syn Krzysztofa Krawczyka odziedziczył spadek
Uwaga! TVN / screen / uwaga.tvn.pl

Jak wynika ze słów syna Krzysztofa Krawczyka, znajduje się on w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej.

Ubiegający się o zachowek po swoim ojcu syn Krzysztofa Krawczyka miał już otrzymać spadek po drugim z rodziców. Chodzi o zmarłą w 2011 r. piosenkarkę Halinę Żytkowiak, która była matką jedynego dziecka twórcy "Parostatku".

Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o prawo do majątku ojca

Krzysztof Igor Krawczyk Junior nie schodzi z pierwszych stron kolorowych gazet. Syn zmarłego w kwietniu piosenkarza jest w konflikcie z jego ostatnią żoną Ewą, której artysta zapisał całość swojego majątku.

47-letni mężczyzna walczy jednak o prawo do zachowku, który umożliwiłby mu wyprowadzkę z obecnego mieszkania. Przypomnijmy, że przez lata, syn gwiazdora polskiej sceny mieszkał w pokoju dwupomieszczeniowego mieszkania należącego do rodziny swojego ojca.

W reportażu "Uwagi!" TVN przedstawiono warunki, z jakimi na co dzień zmagać się musi mężczyzna. W domu, w którym mieszkał syn Krzysztofa Krawczyka dochodzić miało często do głośnych imprez, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie.

Okazuje się jednak, że syn Krzysztofa Krawczyka otrzymuje pomoc finansową od swojej matki chrzestnej. Dodatkowo, biologiczna rodzicielka miała tuż przed śmiercią zadbać o to, by mężczyzna nie został z niczym.

Spadek po matce?

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krzysztofa Krawczyka. To właśnie z nią miał swojego jedynego syna - Krzysztofa Igora. Żytkowiak zmarła w 2011 r. w wyniku nowotworu płuc. Okazuje się jednak, że zdążyła zapisać synowi swój spadek.

Przed śmiercią Żytkowiak miała poprosić swojego drugiego męża o zrzeczenie się tantiem z tytułu utworów piosenkarki na rzecz jej syna, na co małżonek miał przystać. W ten sposób na konto Krzysztofa Igora wpłynąć miało kilka tysięcy złotych.

Dodatkowo, wsparcia finansowego udziela mu również jego matka chrzestna Ewa Kulikowska. Co miesiąc wysyła swojemu chrześniakowi na konto bankowe kwotę 500 zł. To jednak nie koniec.

Już wkrótce na rzecz syna Krzysztofa Krawczyka wpłynąć mają pozostałe pieniądze ze spadku po Halinie Żytkowiak. Matka zadbała o to, by syn będąc w trudnej sytuacji życiowej, otrzymał zabezpieczenie finansowe.

Według prawniczki Krzysztofa Igora Krawczyka Juniora, ze względu na niezdolność do pracy, 47-latkowi przypadać powinien zachowek w postaci 1/3 wartości spadku po ojcu. Jakiś czas temu o rezygnację z pomocy prawnej syna Krzysztofa Krawczyka prosić miała żona artysty Ewa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plotek.pl, Onet.pl