wtv.pl
Syn Krzysztofa Krawczyka odziedziczył spadek

Uwaga! TVN / screen / uwaga.tvn.pl

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał już spadek. Dostał pieniądze po matce

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ubiegający się o zachowek po swoim ojcu syn Krzysztofa Krawczyka miał już otrzymać spadek po drugim z rodziców. Chodzi o zmarłą w 2011 r. piosenkarkę Halinę Żytkowiak, która była matką jedynego dziecka twórcy "Parostatku".

Jak wynika ze słów syna Krzysztofa Krawczyka, znajduje się on w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej.

Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o prawo do majątku ojca

Krzysztof Igor Krawczyk Junior nie schodzi z pierwszych stron kolorowych gazet. Syn zmarłego w kwietniu piosenkarza jest w konflikcie z jego ostatnią żoną Ewą, której artysta zapisał całość swojego majątku.

47-letni mężczyzna walczy jednak o prawo do zachowku, który umożliwiłby mu wyprowadzkę z obecnego mieszkania. Przypomnijmy, że przez lata, syn gwiazdora polskiej sceny mieszkał w pokoju dwupomieszczeniowego mieszkania należącego do rodziny swojego ojca.

Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański jest ciężko chory. "Pod fasadą kryje się chłopiec na skraju wytrzymałości"

CZYTAJ DALEJ

W reportażu "Uwagi!" TVN przedstawiono warunki, z jakimi na co dzień zmagać się musi mężczyzna. W domu, w którym mieszkał syn Krzysztofa Krawczyka dochodzić miało często do głośnych imprez, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie.

Okazuje się jednak, że syn Krzysztofa Krawczyka otrzymuje pomoc finansową od swojej matki chrzestnej. Dodatkowo, biologiczna rodzicielka miała tuż przed śmiercią zadbać o to, by mężczyzna nie został z niczym.

Spadek po matce?

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krzysztofa Krawczyka. To właśnie z nią miał swojego jedynego syna - Krzysztofa Igora. Żytkowiak zmarła w 2011 r. w wyniku nowotworu płuc. Okazuje się jednak, że zdążyła zapisać synowi swój spadek.

Przed śmiercią Żytkowiak miała poprosić swojego drugiego męża o zrzeczenie się tantiem z tytułu utworów piosenkarki na rzecz jej syna, na co małżonek miał przystać. W ten sposób na konto Krzysztofa Igora wpłynąć miało kilka tysięcy złotych.

Dodatkowo, wsparcia finansowego udziela mu również jego matka chrzestna Ewa Kulikowska. Co miesiąc wysyła swojemu chrześniakowi na konto bankowe kwotę 500 zł. To jednak nie koniec.

Już wkrótce na rzecz syna Krzysztofa Krawczyka wpłynąć mają pozostałe pieniądze ze spadku po Halinie Żytkowiak. Matka zadbała o to, by syn będąc w trudnej sytuacji życiowej, otrzymał zabezpieczenie finansowe.

Według prawniczki Krzysztofa Igora Krawczyka Juniora, ze względu na niezdolność do pracy, 47-latkowi przypadać powinien zachowek w postaci 1/3 wartości spadku po ojcu. Jakiś czas temu o rezygnację z pomocy prawnej syna Krzysztofa Krawczyka prosić miała żona artysty Ewa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plotek.pl, Onet.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >