wtv.pl

ADAM NOCON/East News - zdjęcie ilustracyjne

Syców. Mężczyzna próbował porwać 8-latkę, służby nadal go szukają

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Syców (woj. dolnośląskie). W piątek doszło do próby porwania 8-latki, która szła do szkoły. Dziewczynce udało się wyrwać z rąk mężczyzny, który chciał wciągnąć ją do samochodu. Napastnik pozostaje nieuchwytny.

Niepokojący incydent w Sycowie. Dziewczynka uniknęła porwania

W piątkowy poranek 8-latka zmierzała do szkoły, ale tym razem na jej drodze pojawił się nieznajomy. “Gazeta Wrocławska” donosi, że do dziecka podjechała osobowa toyota. 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennika wynika, że z samochodu wysiadł mężczyzna, którą siłą próbował wciągnąć ją do środka. - Potwierdzam, że doszło do zmuszenia dziecka do określonego zachowania - oznajmiła kom. Justyna Tomaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Zdarzenie miało miejsce w Sycowie w woj. dolnośląskim, około 1 km od szkoły, do której uczęszcza 8-latka. Przedstawicielka policji zapewniła, że uczennica jest “cała i zdrowa”.

Napastnik nadal poszukiwany

Lokalna policja przekazała, że dziewczynka samodzielnie wyrwała się z rąk napastnika. Po nieudanej próbie porwania mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja w dalszym ciągu go poszukuje.

Funkcjonariusze nie chcą udzielać bardziej szczegółowych informacji w sprawie piątkowego incydentu z uwagi na dobro dziecko i charakter prowadzonej sprawy. “Fakt” ustalił, że w sobotę 11 września 8-latka ma być przesłuchiwana w obecności psychologa.

Asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa komendanta prasowego w Oleśnicy, poinformowała, że funkcjonariusze badają wszystkie okoliczności tej tajemniczej sprawy. Służby działają pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

Porwanie, tym razem tragiczne. Zdarzenie, o którym mówiła cała Polska

W maju 2021 r. w mediach komentowano sprawę porwania 11-letniego Sebastiana z Katowic. W trakcie zabawy niedaleko domu chłopca zaczepił Tomasz M. 

Dziecko zostało uprowadzone, a niedługo później - zamordowane. Sprawca próbował zamurować zwłoki pod garażem swojego domu. W końcu wpadł w ręce policji.

Okazało się, że to nie pierwszy niepokojący incydent z udziałem Tomasza M. W przeszłości mężczyzna zniewolił inne dziecko i kilkukrotnie wykorzystał je seksualnie. Sprawa została zgłoszona dopiero po tym, jak na jaw wyszło porwanie 11-letniego Sebastiana.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Zaskakujące przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Węgrzech. “Nasza służba polega na zaplataniu”

  • Angela Merkel przyjeżdża do Warszawy i chce spotkać się z Andrzejem Dudą. Prezydent zaplanował jednak wyjazd... do Katowic

  • Okrzyki aktywistów i schody z tektury w trakcie miesięcznicy smoleńskiej. Do akcji wkroczyła policja

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]