wtv.pl
Andrzej Duda

Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Angela Merkel przyjeżdża do Warszawy i chce spotkać się z Andrzejem Dudą. Prezydent zaplanował jednak wyjazd... do Katowic

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Angela Merkel, która w sobotę przybywa do Warszawy, poprosiła Andrzeja Dudę o spotkanie. Prezydent musiał jednak odmówić kanclerz Niemiec, z powodu zaplanowanej wizyty w Katowicach.

Podobno są również i inne powody dotyczące odmowy spotkania.

Andrzej Duda nie spotka się z Angelą Merkel

Angela Merkel, która wkrótce ustąpić ma ze swojego stanowiska, w sobotę złoży wizytę w Warszawie. W związku z przybyciem niemieckiej kanclerz do Polski, jej gabinet złożył prośbę o spotkanie z prezydentem naszego kraju.

Zapytanie pozostało jednak bez odpowiedzi, a obecnie wiadomo już, że Andrzej Duda nie zamierza spotkać się z polityczką.

Oficjalny powód? Jacek Kumoch, pełniący funkcję szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej powiadomił Polską Agencję Prasową, że na ten dzień głowa państwa polskiego ma już zaplanowaną wizytę w innym miejscu.

Andrzej Duda wyjeżdża do Katowic, gdzie weźmie udział w uroczystościach dotyczących rocznicy powstania śląskiej Solidarności. Wizyta miała być zaplanowana już w lipcu.

Nieoficjalne przyczyny odmowy

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarła PAP, powody dotyczące odmowy spotkania z Angelą Merkel mogą być jednak inne.Informator agencji twierdzi, że prezydentowi nie po drodze z kanclerz Niemiec ze względu na jej udział w budowie gazociągu Nord Stream 2.

- Ta budowa bardzo mocno naraziła bezpieczeństwo w regionie - stwierdził rozmówca Polskiej Agencji Prasowej - W sprawach NS2 i narażania niepodległości Ukrainy, prezydent zawsze był bardzo zasadniczy - dodał.

Pytany o sprawę w audycji poranka rozgłośni katolickich "Siódma9" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch stwierdził, że sprawa jest bezzasadnie hiperbolizowana przez media.

- Było to [wizytacja w Katowicach - przyp. red.] dawno zapowiedziane i taki sygnał był już dawno przekazany ambasadzie Niemiec - stwierdził.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nowe święto państwowe? Prezydent: projekt trafi do marszałek Sejmu

  • Andrzej Duda niespodziewanie wspomina zbrodnię nazistów na siostrach szarytkach

  • Andrzej Duda odwiedził Jasną Górę. "Symbol dbania o polskie rolnictwo"

Źródło: pap.pl, wtv.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >