wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Strajk Kobiet. Furgonetka antyaborcyjna wjechała na wiadukt tuż nad manifestacją

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

O godzinie 16 rozpoczęła się w stolicy manifestacja z okazji Dnia Kobiet. Grupa protestujących szybko została zamknięta przez policję szczelnym kordonem, z którego nikt nie mógł wyjść. Niespodziewanie na wiadukcie, tuż nad głowami zgromadzon

Dzień Kobiet stał się okazją do licznych protestów Strajku Kobiet w całym kraju. Podobnie jest w Warszawie, gdzie o godzinie 16 manifestujący mieli zebrać się na Rondzie Romana Dmowskiego, nazywanym przez uczestników zgromadzeń Rondem Praw Kobiet.

Ostatecznie okazało się jednak, że lokalizacja została zastawiona barierkami przez policję. Protestujący zgromadzili się więc na niedalekim Rondzie Czterdziestolatka.

Tam policja zamknęła ich w szczelnym kordonie. Początkowo nie chciano nikogo z niego wypuścić, ani też wpuścić do środka. Na miejscu pojawili się również negocjatorzy.

Szybko rozpoczęły się jednak przepychanki. Niektórzy manifestujący byli wyprowadzani lub wynoszeni z tłumu.

Antyaborcyjna furgonetka na proteście Strajku Kobiet

Niespodziewanie ogromne emocje wzbudziło jednak pojawienie się tuż nad głowami tłumu znanej z polskich ulic furgonetki antyaborcyjnej, która zaparkowała na pobliskim wiadukcie.

Podobne wozy są najczęściej obklejone przekłamanymi grafikami, na których rzekomo znajdować się mają abortowane płody. Co ważne, zdjęcia te w zdecydowanej większości przypadków nie mają nic wspólnego z prawdą. Nie brakuje na nich także homofobicznych, obraźliwych haseł.

Jak poinformowała nasza reporterka, kierowca furgonetki odjechał już z wiaduktu, jednak prawdopodobnie powróci w to miejsce. Jego przyjazd nie spotkał się oczywiście z pozytywnym odbiorem - został wygwizdany i zakrzyczany przez tłum, sprzeciwiający się prezentowaniu tego rodzaju przekłamanych treści w przestrzeni publicznej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o sytuacji na Wielkanoc. Obawialiśmy się podobnego rozwoju sprawy

  • Dziwaczne życzenia Krystyny Pawłowicz na Dzień Kobiet. „Dzięki facetom kobiety w ogóle istnieją”

  • PiS szykuje nowy program wsparcia. Będzie prawdziwa rewolucja, są przecieki

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >