wtv.pl > Polska > Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o sytuacji na święta. "Wielkanoc nie będzie taka, do jakiej przywykliśmy"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:22

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o sytuacji na święta. "Wielkanoc nie będzie taka, do jakiej przywykliśmy"

wtv
WTV.pl

Według danych zaprezentowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia minionej doby odnotowano 6170 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Warto jednak pamiętać, że wyniki publikowane po weekendzie zwyczajowo są nieco niższe. Analizując dane z tygodnia na tydzień, nadal obserwujemy wyraźną tendencję wzrostową.

Resort zdrowia poinformował ponadto o śmierci 32 osób, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Polsce pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało 1 801 083 osób.

Nawet 20 tys. zakażeń

Goszczący na antenie Radia Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że dzienna liczba zachorowań w rozpoczynającym tygodniu powinna utrzymywać się na poziomie 15 tysięcy.

Ale powtarzam, to jest średni dzienny wynik z całego tygodnia – wtrącił Wojciech Andrusiewicz.

Pytany, że dzienne wyniki mogą przekroczyć 20 tysięcy, rzecznik resortu zaznaczył: – Mogą dojść do 18-20 tysięcy zachorowań.

Andrusiewicz dodał, że w poniedziałek średnia liczba nowych zakażeń wzrosła do 12 759. W poprzedni poniedziałek, 1 marca, było to zaledwie 9 875 przypadków.

Co z Wielkanocą?

Andrusiewicz nie uniknął również pytania o nadchodzącą Wielkanoc. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że „na pewno nie będą to jeszcze takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus”.

Gość Radia Plus zaapelował, by spędzić Wielkanoc jedynie w gronie najbliższych osób. – Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia – zaznaczył.

źródło: Radio Plus

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane