wtv.pl > Gospodarka > PiS szykuje nowy program wsparcia. Będzie prawdziwa rewolucja, są przecieki
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:22

PiS szykuje nowy program wsparcia. Będzie prawdziwa rewolucja, są przecieki

wtv
WTV.pl

PiS zamierza odpowiedzieć na znaczący spadek notowań, prezentując nowy program partii rządzącej. Według doniesień OKO.press Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza dłużej walczyć o młodych wyborców i planuje szukać poparcia wśród sprawdzonego elektoratu.

Jarosław Kaczyński ma szykować rozwiązanie zbliżone do słynnego 500 plus, które zapewniło PiS-owi powrót do władzy w 2015 roku. Prezentacja tzw. Nowego Ładu ma nastąpić 20 marca.

Nowy Ład Prawa i Sprawiedliwości

Wobec jawnego konfliktu w Zjednoczonej Prawicy, który – podobnie jak okołopandemiczne działania Prawa i Sprawiedliwości – znacznie nadwątliły pozycję partii rządzącej, prezentując nowy projekt, Kaczyński ma tym samym pokazać, że to on nadal rozdaje karty.

Według doniesień portalu opracowany przez prezesa program ma opierać się na trzech filarach.

Nowy Ład ma zakładać zwiększenie składki zdrowotnej dla osób najlepiej zarabiających, tak by możliwe okazało się przeznaczenie 7 proc. PKB na system ochrony zdrowia. Najwięcej popularności PiS-owi przynieść mogą jednak rozwiązania, dzięki którym pieniądze trafiłyby bezpośrednio do kieszeni podatnika.

Prawo i Sprawiedliwość ma szykować podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz zwolnienie z podatku emerytur, których wartość nie przekracza 2,5 tys. zł.

„To kosztowne pomysły za dziesiątki miliardów złotych”, zauważa OKO.press i trudno nie zgodzić się ze stawianą tezą. Wobec coraz śmielszych poczynań Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienia Jarosława Gowina prezes musi jednak pokazać swoją siłę.

Pomysły trudno uznać za nowe. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do wspomnianego progu proponowali w minionych latach m.in. posłowie Kukiz'15 czy Konfederacji. Podobne rozwiązanie w trakcie minionej kampanii prezydenckiej wspominał też Rafał Trzaskowski.

Portal wskazuje, że o emerytury wolne od podatku apelowali z kolei członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

źródło: OKO.press

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane