wtv.pl
Andrzej Duda

Twitter

Sieć obiega specyficzny fragment wywiadu Andrzeja Dudy

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Andrzej Duda pojawił się w programie "WPolsce.pl", dla którego udzielił specjalnego wywiadu. Prezydent wyraźnie wczuł się w odpowiadanie na kolejne pytania, a jeden z fragmentów jego wypowiedzi obiega właśnie media społecznościowe. Internauci prześcigają się w żartach na temat klipu.

Andrzej Duda ponownie stał się bohaterem nagrania, które podbija Twittera. Użytkownicy portalu szybko wychwycili fragment z wywiadu głowy państwa dla "WPolsce.pl".

Duda w swej wypowiedzi starał się najpewniej pokazać, jak poważnym wyzwaniem jest dla niego prezydentura oraz z jaką odpowiedzialnością wiąże się jego stanowisko. Wyraźnie przy tym gestkulował, wczuwając się w każde wypowiedziane słowo.

- Jeśli masz być prezydentem, musisz być twardy. Nie możesz sobie pozwolić na to, że cię coś rozbije, jakaś sytuacja, zwłaszcza taka, która cię dotyczy osobiście. No nie, tu są naprawdę poważne sprawy, tu nie ma żartów - mówił rozemocjonowany Duda.

Andrzej Duda o prezydenturze

Dalej prezydent wskazał, jakie trudy niesie za sobą pełniony przez niego urząd oraz jak dużym, także prywatnym obciążeniem może się okazać.

- Tu może przyjdzie dzień, że trzeba będzie podjąć takie decyzje, że człowiek sobie nie wyobraża, że musiałby takie decyzje podjąć. Dotyczące chociażby bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. No i nie może być tak, że ty masz jakieś osobiste problemy, które powodują, że jesteś niesprawny do podjęcia takiej decyzji. Po prostu musisz, albo umiesz, albo nie umiesz, jak nie umiesz, to znaczy, że się nie nadajesz - dodawał prezydent.

Choć treść samego nagrania dotyczy poważnego tematu, klip szybko stał się obiektem żartów. Mimika prezydenta oraz jego gestykulacja, połączone z tematem wypowiedzi Andrzeja Dudy, sprowokowały kreatywność internautów.

Jedni porównywali go do mówców motywacyjnych, inni - postaci z filmów Patryka Vegi. Niektórzy zarzucali natomiast prezydentowi, że nie sprawdza się w swojej roli tak, jak sam to opisał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >