wtv.pl
Ksiądz

Piotr Molecki/East News

Sieć obiega oburzająca prezentacja z lekcji religii w polskiej szkole

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz przedstawił uczniom okrutną prezentację, krzywdzącą osoby nieheteronormatywne. Zdjęcia z materiałów właśnie okrążają sieć. Interweniowano w kurii tarnowskiej, a także u dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Orkana w L

Do zdarzenia doszło I Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Orkana w Limanowej. Uczniowie drugiej klasy otrzymali od księdza na zdalnej lekcji prezentację, przedstawiającą skandaliczne, przekłamane informacje na temat osób nieheteronormatywnych. 

Limanowa jest miejscowością ulokowaną na terenie województwa małopolskiego. Gminę, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, zamieszkuje niewiele ponad 14 tysięcy osób. 

Ksiądz przedstawił dzieciom skandaliczną prezentację. Okrutne słowa trafiły do uczniów

Ksiądz w prezentacji informował o terapiach konwersyjnych, leczeniu homoseksualizmu, a także przyczynach jego rozwoju. Według duchownego nieheteronormatywność bierze się z patologicznych rodzin, wykorzystywania seksualnego, bądź uwiedzenia przez innego mężczyznę. 

- Uczniowie otrzymują prezentację do obejrzenia, a w niej ponad 40 slajdów. Co można było się z niej dowiedzieć? M.in. to co na poniższych screenach - informuje aktywistka Klaudia Szubert, przedstawiając ujęcia z prezentacji. 

Co ciekawe, ksiądz zalecił elektrowstrząsy w leczeniu homoseksualizmu, a także operacje chirurgiczne. 

Religia. Lekcje zdalne. Uczniowie otrzymują prezentację do obejrzenia, a w niej ponad 40 slajdów. Co można było się z...

Opublikowany przez Klaudia Szubert. Wtorek, 27 kwietnia 2021

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do wyjaśnień księdza, jakie zostały złożone przed przedstawicielami kurii tarnowskiej oraz dzieci uczęszczających na religię. Jak się okazuje, celem skandalicznego szczucia na osoby nieheteronormatywne było przedstawienie nauczania Kościoła katolickiego. 

Ksiądz twierdził, iż żałuje, że przez wzgląd na nauczanie zdalne, nie mógł przeprowadzić dyskusji z uczniami, by odpowiedzieć na ich wątpliwości. - Osoby uczęszczające na lekcję religii robią to dobrowolnie, zgodnie ze swoją wiarą, przekonaniami i światopoglądem, więc mają prawo znać nauczanie Kościoła - argumentował duchowny, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Duchowny wybrał nie najlepszy moment na prezentowanie homofobicznych, krzywdzących poglądów podczas zajęć. W Polsce trwa bowiem zbiórka informacji dotyczących szkół przyjaznych dla osób LGBT. Jeszcze 10 kwietnia publikowaliśmy rozmowę z koordynatorem przedsięwzięcia - Dominikiem Kucem. "W całej Polsce właśnie rusza Ranking Szkół LGBTQ+. Każdy uczeń może bezpiecznie odpowiedzieć na ważne pytania".

"Treści przedstawione w tej prezentacji są chore i koszmarne"

Dominik Kuc w rozmowie z naszą redakcją odniósł się do treści zaprezentowanych przez księdza. - Zapewniam, że incydent zostanie odnotowany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół LGBTQ+. Zapraszam uczniów i uczennice tej szkoły do kontaktu z nami - słyszymy od działacza na rzecz praw osób LGBT. 

- Treści przedstawione w tej prezentacji są chore i koszmarne - ocenia, wskazując, że materiał został przedstawiony w ramach zajęć, prowadzonych w państwowej instytucji. - Ten materiał na pewno nie może być nazwany materiałem edukacyjnym, ponieważ nie jest zgodny ze standardami naukowymi psychologii i seksuologii - dodawał. 

- Jestem zszokowany, że coś takiego zostało pokazane w szkole, czyli instytucji państwowej - komentował, wyrażając nadzieję na natychmiastową i zdecydowaną postawę ze stronę dyrekcji szkoły. - Jeśli ktoś ma wątpliwości, po co prowadzimy Ranking Szkół LGBTQ+, to właśnie znalazł odpowiedź - odnosił się do wątpliwości części internautów. 

- Prezentacja wmawiająca młodym ludziom, że są chorzy lub upośledzeni ze względu na swoją orientację psychoseksualną lub tożsamość płciową może zrobić im krzywdę do końca życia. Jestem zdania, że osoba, która pokazała ten slajd, powinna definitywnie stracić prawo do dalszego nauczania - podsumował. 

Ranking Szkół LGBTQ+ można znaleźć na stronie maparownosci.pl TUTAJ

W sprawie interweniował także działacz Wiosny Roberta Biedronia. Jakub Bocheński skierował list otwarty do dyrektorki placówki. 

LIST OTWARTY DO DYREKTOR I LICEUM W LIMANOWEJ , W KTÓRYM KSIĄDZ NA LEKCJACH RELIGII UCZY O METODACH LECZENIA...

Opublikowany przez Jakuba Bocheńskiego Piątek, 30 kwietnia 2021

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV/Facebook/Klaudia Szubert]

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Czarnecki pozostaje bezkarny. Prokuratura nadal zbiera dowody ws. podejrzenia wyłudzenia 100 tys. euro

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Prezydent obiecał, ale nadal nie podpisał. Ustawa o analizowaniu śmierci dzieci wciąż czeka

Czytaj więcej >