wtv.pl > Polityka > Sejm. Przemysław Czarnek odpowiedział posłance Lewicy: Ja pani nie będę wyjaśniał słów
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:53

Sejm. Przemysław Czarnek odpowiedział posłance Lewicy: Ja pani nie będę wyjaśniał słów

Przemysław Czarnek
Sejm - transmisje

Przemysław Czarnek stracił panowanie nad emocjami. Wyszedł na mównicę i zaczął krzyczeć na posłankę. Awantura zaangażowała cały Sejm. Słychać było krzyki, oklaski i wiwaty.

Na samym początku sesji w sali plenarnej, tuż po godzinie 10:00 głos zabrała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Złożyła wniosek formalny o przerwę, celem uzupełnienie porządku obrad o informację Przemysława Czarnka w sprawie jego homofobicznych wypowiedzi.

Mowa o deklaracje złożone przez ministra tuż po Paradzie Równości na antenie TVP.

Przemysław Czarnek wpadł w szał, zaczął krzyczeć

- To z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, mężczyznę ubranego jak kobieta, czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? - deklarował.

Chwilę po wniosku Dziemianowicz-Bąk na mównicę wszedł sam minister.

- Ja mam wniosek formalny, żeby pani przestała bezczelnie kłamać. Polacy widzą waszą narrację, pełną chamstwa, pełną kłamstwa, fałszowania rzeczywistości - krzyczał.

- Jeśli pani nie rozumie języka polskiego, to pani problem, a nie mój. Ja pani nie będę wyjaśniał słów w języku polskim - zakończył, po czym zaapelował do parlamentarzystki Lewicy za pośrednictwem Twittera.

Krótkie przemówienie zgromadziło wiwaty i owacje ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę później głos ponownie zabrała posłanka Dziemanowicz-Bąk.

- Panie ministrze, powiedział pan słowa następujące. Przecież wszyscy Polacy widzą, co się dzieje na ulicach i na czym polega tolerancja. To, co się tam działo, nie ma nic wspólnego z tolerancją i równością. Polacy widzą, kto jest normalny, a kto nie - dodawała.

- Nie jest pana prawem odmawianie uczniom, młodzieży, nauczycielom, żadnej mniejszości korzystania z prawa do wyrażania poglądów i prawa do gromadzenia się. Panie ministrze, jedyny język, jaki pan zna, to język nienawiści, język szczucia, język, przez który dzieci popełniają samobójstwa i dokonują samookaleczeń - zakończyła.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne