wtv.pl
Sebastian Fabijański

TRICOLORS/East News

Sebastian Fabijański jest ciężko chory. "Pod fasadą kryje się chłopiec na skraju wytrzymałości"

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sebastian Fabijański postanowił zerwać z wizerunkiem bufona, który uważa się za lepszego od innych. Aktor udzielił niezwykle szczerego wywiadu dla projektu "Duży w maluchu". Po publikacji wydał obszerne stanowisko w mediach społecznościowych. Zaznaczył, że o swoim zdrowiu psychicznym wypowiada się po raz ostatni. Do wpisu dołączył wymowną fotografię.

Sebastian Fabijański dał poznać się opinii publicznej jako twardy, stanowczy, często zdystansowany do świata mężczyzna. Wszystko wskazuje na to, że za wykreowanym wizerunkiem kryje się człowiek, który potrzebuje opieki, zrozumienia i pomocy. Aktor wychował się w przemocowej rodzinie z problemem alkoholowym.

Sebastian Fabijański cierpi na depresję i zaburzenia lękowe

"Patrzysz na tą twarz i co widzisz?" - zaczął swój wpis, odnosząc się do opublikowanej fotografii. "Arogancję, zarozumialstwo, narcyzm, wrogość, poczucie wyższości, pychę, brak pokory, agresje, złość?" - dodał, zarzucając tabloidom przypisanie mu powyższych cech.

Aktor wyjaśnił, że zdjęcie powstało podczas kontynuacji filmu "Legiony" na miesiąc przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu się do szpitala. Fabijański ocenił, że pogłoski na temat jego charakteru są "Klasycznym Gombrowiczowskim dorabianiem gęby i czytaniem książki po okładce".

"Pod tą twardą i grubą fasadą [...] kryje się wystraszony mały chłopiec [...] na skraju wytrzymałości psychicznej" - dodał, wyznając, że przez trzy miesiące czerpał z opieki zapewnianej przez lekarzy szpitala psychiatrycznego. Wciąż także korzysta ze wsparcia terapeuty.

Danuta Holecka

Danuta Holecka zniknęła z anteny. Są już nieoficjalne informacje wyjaśniające powody jej nieobecności

CZYTAJ DALEJ

Jak sam tłumaczy, o pobycie w jednostce oraz problemie alkoholowym w rodzinie mówi, ponieważ ma dość łatki "naczelnego bufona RP". Aktor podkreślił potrzebę zerwania z ciągłym ocenianiu drugiej osoby po okładce.

Sebastian Fabijański wskazuje, że zmaga się z dużą ilością kompleksów. Wywiad dla "Dużego w maluchu" ocenia jako element terapii oraz próbę zaakceptowania siebie jako człowieka.

"Chciałbym, żeby ludzie w końcu przestali traktować leczenie czy nawet hospitalizację psychiatryczną jako coś wstydliwego czy upokarzającego" - apeluje. Ostatnie zdania w publikacji poświęcił swojemu ojcu. Artysta podziękował mu za ciężką prace na utrzymanie rodziny.

"Nie umiał dawać miłości, ciepła czy pochwał, ale bardzo ciężko pracował żebyśmy mogli jak najlepiej żyć, wiec w ten sposób pewnie podświadomie chciał zrekompensować nam ten emocjonalny rollercoaster" - zakończył.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Sebastian Fabijański]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >