wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda apeluje o wsparcie instytucji kultury. Zwrócił się do Polek i Polaków
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:50

Andrzej Duda apeluje o wsparcie instytucji kultury. Zwrócił się do Polek i Polaków

andrzej duda apeluje o wsparcie
Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda poinformował o przyjęciu drugiej dawki szczepionki, po której wraz z pierwszą damą postanowił wybrać się do kina. Jednocześnie prezydent zaapelował o wsparcie wracającego do funkcjonowania sektora kultury.

W środę przyjęliśmy z Agatą drugą dawkę szczepionki przeciw COVID19, poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. W tym miejscu warto przypomnieć, że para prezydencka została zaszczepiona pierwszą dawką 26 kwietnia.

Poprzednio, w rozmowie z Polsat News, głowa państwa informowała, że wraz z małżonką zostanie zaszczepiona preparatem Moderny.

Andrzej Duda apeluje o wsparcie kultury

W dalszej części wpisu prezydent nawiązał do akcji "Wracamy do kina", inicjatywy zachęcającej widzów do tłumnego nadciągnięcia na seansy po odmrożeniu sektora kultury.

Kina, teatry, filharmonie, a także pozostałe instytucje kultury uruchomiono ponownie 21 maja, przyspieszając tym samym otwarcie, które według harmonogramu nastąpić miało 29 maja.

Decyzję ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podjęto w związku z wyraźnymi spadkami dobowej liczby zakażeń.

Wspomniane instytucje mogą funkcjonować przy maksymalnym obłożeniu na poziomie 50 procent. W przypadku zamkniętych pomieszczeń nadal konieczne jest ponadto zakrywanie nosa i ust.

Polska kultura i jej instytucje potrzebują powrotu do normalności, przekonywał w wieczornym wpisie Andrzej Duda. Po czym, wspominając dostępne przedstawienia artystyczne, zaapelował: Wesprzyjcie je swoją obecnością.

"Człowiek pragnie właśnie czegoś radosnego"

Przed kilkoma dniami prezydent komentował "powrót do normalności" w rozmowie z Michałem Adamczykiem, przeprowadzonej w ramach programu "Gość Wiadomości".

Andrzej Duda przyznał wówczas, że chętnie zabierze małżonkę do kina.

Dodał, że wraz z pierwszą damą najprawdopodobniej wybiorą się na lekki firm. Taki, który "trochę bawi". – Tak, aż człowiek pragnie właśnie czegoś takiego radosnego – mówił na antenie TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter | WTV

Powiązane