wtv.pl > Pogoda > Rzeki przekraczają stany alarmowe. IMGW wystosowało czerwone alerty
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:14

Rzeki przekraczają stany alarmowe. IMGW wystosowało czerwone alerty

IMGW - poziom rzek
Piotr Molecki/East News

W związku z falą wezbraniową na rzekach IMGW wydało trzecie, najwyższe stopnie ostrzeżeń hydrologicznych. W wielu miejscach przekroczono stany alarmowe. Spodziewany jest też dalszy wzrost poziomu wody.

Choć 3 września przyniósł słoneczną aurę w znacznej części kraju, stan poziomu wody w rzekach nadal stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców niektórych regionów Polski.

Tuż przed godziną 17:00 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

IMGW ostrzega

Alerty związane z wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów alarmowych wystosowano dla zachodniej oraz centralno-wschodniej części kraju.

Na Odrze – od ujścia Baryczy do ujścia Bobru, od Brzegu Dolnego do ujścia Baryczy, od Trestna do Brzegu Dolnego, a także od Nysy Kłodzkiej do Trestna – obowiązują pomarańczowe alerty.

Ostrzeżenia IMGW II stopnia dotyczą ponadto odcinka Wisły od ujścia Kamiennej do Dęblina, a także od ujścia Wisłoki do ujścia Sanu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Czerwone alerty IMGW

IMGW wydało też czerwone, najwyższe alerty. III stopień ostrzeżeń obowiązują na Wiśle – od ujścia Sanu do ujścia Kamiennej – a także na odcinku Nidy od Brzegów do ujścia Wisły.

W związku z przemieszczaniem się kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody – poinformowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Stan alarmowy zostanie przekroczony w Zawichoście w województwie świętokrzyskim (pow. sandomierski).

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: IMGW, wtv.pl

Powiązane