wtv.pl > Polska > Rząd wprowadza nowe obostrzenia dotyczące podróży. Sprawdź na co się przygotować
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:53

Rząd wprowadza nowe obostrzenia dotyczące podróży. Sprawdź na co się przygotować

Obostrzenia nowe
East News/Jakub Kaminski

Już od środy osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii przygotować się muszą na siedmiodniową kwarantannę po przekroczeniu granicy z Polską. Zwolnić może z niej jednak certyfikat o pełnym zaszczepieniu na koronawirusa.

Rząd obawia się przedostania do Polski nowego wariantu koronawirusa, tzw. Delta, który pojawił się w Wielkiej Brytanii.

Nowe obostrzenia w podróżach!

22 czerwca w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie regulujące kwestię przekraczania polskiej granicy przez osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii.

Wszystko za sprawą nowej odmiany koronawirusa - wariantu Delta, który pojawił się na wyspach. Mutacja jest dużo bardziej zaraźliwa od podstawowego wirusa i charakteryzuje się zwiększonymi objawami.

Chcąc zmniejszyć ryzyko przedostania się wirusa na teren naszego kraju, rząd wydał decyzję dotyczącą wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla osób przylatujących z Wielkiej Brytanii.

Od dzisiaj (23.06) każda z nich będzie musiała udać się na siedem dni odosobnienia.

Czy da się uniknąć kwarantanny?

Kwarantanna nie będzie jednak konieczna w przypadku certyfikatu o całkowitym zaszczepieniu na koronawirusa szczepionką AstraZeneki, Pfizera, Johnson&Johnson lub Moderny.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Adam Andrusiewicz poinformował, że wstępna kwarantanna dla niezaszczepionych osób przybywających z Wielkiej Brytanii trwać będzie siedem dni.

Po tym czasie wykonany ma zostać test. Tylko negatywny wynik na obecność koronawirusa zwolni podróżującego z konieczności dalszego przebywania na odosobnieniu lub powrotu do kraju wylotu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: warszawawpigulce.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News