wtv.pl
Trwa zbiórka na pokrycie kosztów prowadzenia hostelu interwencyjnego dla osób LGBT

(zdjęcie wykadrowane) Jakub Kaminski/East News

Ruszyła zbiórka na wsparcie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ w Warszawie

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów działania hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+

  • Akcje koordynuje Fundacja Lambda Warszawa

  • Link do zrzutki znaleźć można >TUTAJ< Koszt wkładu własnego do projektu tworzenia hostelu interwenycjnego wynosi aż 100 tys. złotych

Wszyscy możemy pomóc osobom ze społeczności LGBT+. Stowarzyszenie Lambda Warszawa rozpoczęła zbiórkę środków na pokrycie kosztów wkładu własnego w projekcie prowadzenia hostelu interwencyjnego w Warszawie. Kwota wynosi aż 100 tys. złotych, jednak przy właściwej mobilizacji to jedynie kwestia dni, by skarbonka wypełniła się po brzegi.

Osoby LGBT+ bardzo często nie mogą liczyć na wsparcie, ani nawet akceptację z racji swojej orientacji, czy tożsamości płciowej. Fundacja Lambda Warszawa nie ukrywa, że nieustannie zgłaszają się do niej osoby, które właśnie z tych powodów są dyskryminowane.

Tym ważniejsze jest to, by stworzyć wszystkim potrzebującym osobom LGBT+ bezpieczną przystań. Niestety nie będzie to możliwe bez wspólnej mobilizacji. Fundacja Lambda otworzyła zbiórkę i każdy może się do niej dorzucić. Pamiętajmy, że nie liczy się kwota, a ilość wpłat, nawet tych najdrobniejszych.

Warszawa: hostel interwencyjny dla osób LGBT+ potrzebuje wsparcia

Dlaczego to tak ważne by pomóc społeczności LGBT+? Fundacja Lambda Warszawa wprost wskazuje na to, że zgłaszają się do niej osoby nie tylko dyskryminowane i wykluczane, ale również te doświadczające przemocy z racji tego, kim są.

Hostel interwencyjny to szansa na to, by wyrwać się z toksycznego i niebezpiecznego otoczenia. Chociaż fundacja może liczyć na wsparcie Miasta Stołecznego Warszawa, to postawiony został jeden warunek.

Dorota Wellman odpowiada TVP

"Wiadomości" TVP zaatakowały Dorotę Wellman. Dziennikarka odpowiedziała

CZYTAJ DALEJ

Projekt zawiera dotację ze strony stolicy, jednak hostel interwencyjny dla osób LGBT+ to projekt, który wymaga od Fundacji Lambda Warszawa wkładu własnego. Ten nie jest mały, gdyż wynosi 100 tys. złotych, jednak w obliczu szansy na uratowanie czyjegoś życie, cena ta nie wydaje się wygórowana.

W serwisie zrzutka.pl została stworzona skarbonka, gdzie każdy może wspomóc tworzenie bezpiecznych przystani dla osób LGBT+. Nawet najdrobniejsza wpłata to krok w dobrą stronę. Link do zrzutki znajdziesz >TUTAJ<

Jak dokładnie wygląda pomoc oferowana przez Fundację Lambda Warszawa?

Zawsze warto wiedzieć, na co przekazujemy swoje pieniądze. Fundacja Lambda Warszawa nie ukrywa tego, na co przekaże zebrane środki. Osoby LGBT+ szukające pomocy mogą liczyć nie tylko na zagwarantowanie bezpiecznego dachu nad głową w sytuacji kryzysowej.

Hostel interwencyjny to projekt na ten moment przewidywany na 3 lata. Nie będzie to jeden budynek, a mieszkania interwencyjne, w których jednocześnie będzie mogło znajdować się nawet 10 osób.

Dodatkowo Fundacja Lambda Warszawa wskazuje, że hostel interwencyjny dla osób LGBT+ to nie tylko same mieszkania. To również niezwykle ważna w procesie rozpoczynania nowego życia opieka psychologiczna.

Prócz kontaktu z psychologiem, osoby LGBT+ będą mogły liczyć na pomoc socjalną oraz prawną. Istotne jest, by akcja dotarła do jak największej liczby osób, zatem pamiętaj, że jeśli nie możesz wesprzeć przedsięwzięcia pieniężnie, zawsze możesz je udostępnić, tak by dotarło, do jak największej liczby ludzi.

Trwa zbiórka na hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Trwa zbiórka na hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Źródło: screen zrzutka.pl

Solidarność naszą siłą

Warto pokazać, że mimo iż nadal część ludzi pała nienawiścią, to cytując Czesława Niemena „ludzi dobrej woli jest więcej”. Każda złotówka to dla osób LGBT+ oraz pomagającej im Fundacji Lambda Warszawa znak, że nie są sami.

W opisie zrzutki przeczytać można prośbę ze strony fundacji o to, by pokazać, „że osoby, które potrzebują naszego wsparcia, nie pozostaną same, ale mogą liczyć na społeczność LGBT+ oraz osoby sojusznicze”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >