wtv.pl > TV > Redaktor naczelny TVN24 o wizytach polityków PiS w stacji. Odniósł się również do Pawła Kukiza
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:00

Redaktor naczelny TVN24 o wizytach polityków PiS w stacji. Odniósł się również do Pawła Kukiza

Politycy PiS
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Dziennikarz stwierdził, że TVN stawiał i zawsze stawiać będzie na rzetelność przekazywanych informacji.

Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul zaprzeczył, jakoby z powodu przeforsowania w Sejmie ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN, do studia stacji zamierzano przestać zapraszać polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Czy politycy PiS pojawią się w TVN?

W rozmowie z Wyborcza.pl, redaktor naczelny TVN24 Michał Samul pytany był o to, czy w związku z przegłosowaniem przez Sejm ustawy o radiofonii i telewizji, politycy PiS wciąż będą zapraszani do programów stacji.

Dziennikarz przyznał, że nie rozpatruje nawet innej możliwości, ponieważ w ten sposób dochodziłoby do zakłamania rzeczywistości, na co nie zgadzają się odbiorcy medium.

- Nie zapraszając przed kamery polityków partii rządzącej pokazywalibyśmy wypaczony, nieprawdziwy obraz świata - powiedział Michał Samul - A Polacy wyraźnie tego nie chcą - dodał.

Stwierdził również, że ograniczanie możliwości udziału w programach stacji politykom PiS-u byłoby "niebezpiecznym przekroczeniem granicy".

Co z Kukizem?

W wywiadzie pojawiło się również pytanie o jedną z najgłośniejszych postaci polskiej polityki ostatnich dni - Pawła Kukiza.

Redaktor naczelny TVN24 przyznał, że nie żałuje, że polityk zapraszany był do programów stacji.

- Paweł Kukiz jest istotną częścią naszej rzeczywistości i jego obecność w debacie jest czymś zupełnie naturalnym - stwierdził Samul - Bojkotowanie kogokolwiek bez ważkiego powodu byłoby drogą donikąd, tworzyłoby teorie spiskowe dotyczące mediów, szkodziło nam wszystkim - dodał.

W środę partia rządząca przy wsparciu m.in. Pawła Kukiza przegłosowała w Sejmie ustawę o radiofonii i telewizji, która doprowadzić może do odebrania TVN koncesji na nadawanie programu na terenie Polski.

O dalszym losie uchwały zadecydować ma teraz Senat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: TVN TVN24
Powiązane