Radom: 43-latek wrzucił oszczędności oraz kartę z kodem PIN do kosza. Wcześniej kontaktować miał się z nim „funkcjonariusz CBŚ”
43-latek padł ofiarą popularnego oszustwa i wrzucił do kosza gotówkę oraz kartę kredytową wraz z kodem PIN. Później zgłosił się na policję i poinformował, że miał kontakt z osobą twierdzącą, iż jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego.
Mieszkaniec Radomia został oszukany przez złodziei. Przekazał im gotówkę oraz kartę bankową wraz z numerem PIN
43-latek zgłosił się na policję z podejrzeniem, iż padł ofiarą oszustów
Mężczyzna w czasie rozmowy telefonicznej dowiedzieć się miał, że rozmawia z funkcjonariuszem CBŚ
Wypłacona z konta gotówka oraz karta została przez niego zostawiona we wskazanym przez fałszywego policjanta koszu na śmieci
Mimo apeli policji oszuści nadal korzystają ze jednego z najpopularniejszych form kradzieży. Kolejną ich ofiarą został 43-letni mieszkaniec Radomia.
Komenda Miejska Policji w Radomiu przekazała wiadomości o zgłoszeniu, które dotarło do funkcjonariuszy. Okazuje się, że 43-letni mężczyzna przekazał gotówkę oraz swoją kartę bankową z PIN-em złodziejom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Oszustwo na policjanta w Radomiu
Również w tym przypadku złodzieje podążyli dobrze znanym schematem oszustwa na policjanta. 43-latek otrzymał informacje, iż kontaktuje się z nim funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego.
Niestety w tym przypadku nie udało się na czas udaremnić zamiarów oszustów. Mieszkaniec Radomia zgłosił się na policję już po tym, jak przekazał pieniądze oraz kartę.
W czasie kontaktu policyjnego 43-latek poznał rzekomą historię przeprowadzanej przez służby akcji. Zgodnie z poleceniami fałszywego funkcjonariusza CBŚ wypłacił z banku pieniądze.
Do gotówki dołączył kartę bankomatową z kodem PIN i wrzucił wszystko do kosza na śmieci wskazanego przez fałszywego funkcjonariusza. Na komisariat, poszkodowany mężczyzna zgłosił się dopiero po czasie.
43-latek poprosił o pomoc prawdziwych policjantów
Mężczyzna zwrócił się do policji we wtorek z prośbą o schwytanie przestępców. Ważne jest również odzyskanie przekazanych pieniędzy. Wypłacone z banku pieniądze były oszczędnościami zgromadzonymi na koncie.
To kolejny moment, gdy policja przypomina, iż żaden funkcjonariusz nie zdradza osobom trzecim i cywilnym, niewłączonym w akcję wiadomości na jej temat. Nie ma również opcji, by służby prosiły o pomoc osoby niezwiązane z policją, czy innymi jednostkami.
Mimo apeli nadal wiele osób pada ofiarą oszustwa na policjanta
— Policjanci cały czas apelują o szczególną ostrożność, czujność i rozsądek — przekazuje w komunikacie radomska policja. Jednocześnie wskazuje, że oszuści podają zmyślone nazwiska oraz numery odznak. Dane te zawsze można sprawdzić kontaktując się z posterunkiem policji.
Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu podkreśla, żeby nigdy nie przekazywać wiadomości na temat posiadanych pieniędzy osobom trzecim. — Jeśli ktoś podaje się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy to z pewnością jest to próba oszustwa — dodaje w komunikacie.
Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
Awaria prądu w Bochni. Nawet kilkadziesiąt ulic było odciętych od energii elektrycznej
Już w ten weekend Polskę ogarną upały. IMGW i policja przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Źródło: mazowiecka.gov.pl
(zdjęcie ilustracyjne) EWELINA JABLONSKA/East News