wtv.pl > Polska > Radom: 43-latek wrzucił oszczędności oraz kartę z kodem PIN do kosza. Wcześniej kontaktować miał się z nim „funkcjonariusz CBŚ”
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Radom: 43-latek wrzucił oszczędności oraz kartę z kodem PIN do kosza. Wcześniej kontaktować miał się z nim „funkcjonariusz CBŚ”

43-latek przekazał pieniądze i kartę bankową z PIN-em oszustom
(zdjęcie ilustracyjne) EWELINA JABLONSKA/East News

43-latek padł ofiarą popularnego oszustwa i wrzucił do kosza gotówkę oraz kartę kredytową wraz z kodem PIN. Później zgłosił się na policję i poinformował, że miał kontakt z osobą twierdzącą, iż jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego.

  • Mieszkaniec Radomia został oszukany przez złodziei. Przekazał im gotówkę oraz kartę bankową wraz z numerem PIN

  • 43-latek zgłosił się na policję z podejrzeniem, iż padł ofiarą oszustów

  • Mężczyzna w czasie rozmowy telefonicznej dowiedzieć się miał, że rozmawia z funkcjonariuszem CBŚ

  • Wypłacona z konta gotówka oraz karta została przez niego zostawiona we wskazanym przez fałszywego policjanta koszu na śmieci

Mimo apeli policji oszuści nadal korzystają ze jednego z najpopularniejszych form kradzieży. Kolejną ich ofiarą został 43-letni mieszkaniec Radomia.

Komenda Miejska Policji w Radomiu przekazała wiadomości o zgłoszeniu, które dotarło do funkcjonariuszy. Okazuje się, że 43-letni mężczyzna przekazał gotówkę oraz swoją kartę bankową z PIN-em złodziejom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Oszustwo na policjanta w Radomiu

Również w tym przypadku złodzieje podążyli dobrze znanym schematem oszustwa na policjanta. 43-latek otrzymał informacje, iż kontaktuje się z nim funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego.

Niestety w tym przypadku nie udało się na czas udaremnić zamiarów oszustów. Mieszkaniec Radomia zgłosił się na policję już po tym, jak przekazał pieniądze oraz kartę.

W czasie kontaktu policyjnego 43-latek poznał rzekomą historię przeprowadzanej przez służby akcji. Zgodnie z poleceniami fałszywego funkcjonariusza CBŚ wypłacił z banku pieniądze.

Do gotówki dołączył kartę bankomatową z kodem PIN i wrzucił wszystko do kosza na śmieci wskazanego przez fałszywego funkcjonariusza. Na komisariat, poszkodowany mężczyzna zgłosił się dopiero po czasie.

43-latek poprosił o pomoc prawdziwych policjantów

Mężczyzna zwrócił się do policji we wtorek z prośbą o schwytanie przestępców. Ważne jest również odzyskanie przekazanych pieniędzy. Wypłacone z banku pieniądze były oszczędnościami zgromadzonymi na koncie.

To kolejny moment, gdy policja przypomina, iż żaden funkcjonariusz nie zdradza osobom trzecim i cywilnym, niewłączonym w akcję wiadomości na jej temat. Nie ma również opcji, by służby prosiły o pomoc osoby niezwiązane z policją, czy innymi jednostkami.

Mimo apeli nadal wiele osób pada ofiarą oszustwa na policjanta

— Policjanci cały czas apelują o szczególną ostrożność, czujność i rozsądek — przekazuje w komunikacie radomska policja. Jednocześnie wskazuje, że oszuści podają zmyślone nazwiska oraz numery odznak. Dane te zawsze można sprawdzić kontaktując się z posterunkiem policji.

Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu podkreśla, żeby nigdy nie przekazywać wiadomości na temat posiadanych pieniędzy osobom trzecim. — Jeśli ktoś podaje się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy to z pewnością jest to próba oszustwa — dodaje w komunikacie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: mazowiecka.gov.pl

(zdjęcie ilustracyjne) EWELINA JABLONSKA/East News

Tagi: Radom Policja
Powiązane