wtv.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Pułtusk. Nad ranem Narwi wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki. Parę godzin później w tej samej rzece, kilka kilometrów dalej, odnaleziono ciało martwej 39-latki. Rzecznika powiatowej komendy poinformowała, że to córka i matka.

Zwłoki dziecka zauważył wędkarz. Nie było zgłoszenia o zaginięciu

Pułtusk. O godz. 6:00 nad ranem policja otrzymała zgłoszenie w sprawie wyłowienia zwłok z rzeki Narew. Na miejscu niezwłocznie pojawili się mundurowi, którzy potwierdzili, że odnaleziono martwe dziecko.

- Czynności na miejscu zostały wykonane pod nadzorem prokuratura z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku - oznajmiła sierż. Renata Soból, zastępca rzecznika prasowego pułtuskiej policji. Do służb w Pułtusku, ani do innych okolicznych komend, nie trafiło zgłoszenie w sprawie zaginięcia.

Portal tvnwarszawa.pl podaje, że zwłoki dziecka zauważył wędkarz, po czym wyłowił je z rzeki. Z jego relacji wynika, że ciało dryfowało na wysokości miejscowości Grabowiec.

Z tej samej rzeki wyłowiono zwłoki kobiety

Parę godzin później do równie wstrząsającego odkrycia doszło kilka kilometrów dalej na wysokości miejscowości Strzyże. Tam służby wyłowiły kolejne ciało. 

Kpt. Konrad Chrzanowski ze straży pożarnej w Pułtusku poinformował, że służby otrzymały zgłoszenie w tej sprawie o godz. 9:45. Po wyciągnięciu ciała strażacy przekazali je policji. W związku z tym, że ciało mogło przebywać w wodzie przez długi czas, ratownicy medyczni nie podjęli czynności resuscytacyjnych. 

Policja potwierdza. To ciała matki i córki

W toku śledztwa okazało się, że zwłoki należały do 39-letniej kobiety i jej 6-letniej córki. - Obydwie są to mieszkanki powiatu pułtuskiego - oznajmiła sierż. Soból.

Co tak naprawdę wydarzyło się na rzece Narew? Tą sprawą zajmują się Prokuratura Rejonowa w Pułtusku. - Na obecnym etapie jest zbyt wcześnie, żeby mówić co się stało. Wszystkie okoliczności są brane pod uwagę i wszystkie są wyjaśniane - stwierdziła prok. Monikę Kosińską-Kaim. 

Na ten moment nie wiadomo, czy w zdarzeniu brały udział osoby postronne. Pierwsze ustalenia poczynił biegły lekarz. Z jego obserwacji wynika, że zgon nastąpił prawdopodobnie w piątek 1 października w późnych godzinach wieczornych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >