wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przyśpieszone szczepienia dla kilku priorytetowych grup. Michał Dworczyk informuje

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek, że pracownicy pięciu instytucji państwowych będą mogli zaszczepić się w trybie priorytetowym. Może chodzić o około 1800 osób.

W związku z uruchomieniem rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla 59-latków w poniedziałek odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM i pełnomocnika rządu ds. szczepień Michała Dworczyka.

- Rejestracja przebiega bez przeszkód do tej pory i wierzę, że tak pozostanie. Od północy zarejestrowało się już 64 tys. osób - mówił minister Dworczyk.

Szef KPRM zapowiedział także, że w odpowiedzi na prośby o przyspieszenie szczepień dla niektórych instytucji wykonujących zadania kluczowe dla funkcjonowania państwa, pracownicy 5 z nich będą mogli zaszczepić się w trybie priorytetowym. W przypadku pozostałych 17 Rada Medyczna wydała opinie negatywne.

Jak podaje Wirtualna Polska, możliwość przyspieszonego zaszczepienia się przewidziano dla dyspozytorów centrów medycznych, pracowników Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, pracowników Centrum e-Zdrowia, pracowników Chmury Krajowej oraz pracowników instytucji dostarczających tlen do szpitali.

Możliwość zaszczepienia się w trybie priorytetowym będzie dotyczyć w sumie około 1800 osób.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

W poniedziałek, 12 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 013 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano na Śląsku (1831) i na Mazowszu (1809).

[EMBED-2575]

W minioną środę rząd zdecydował się przedłużyć do 18 kwietnia obowiązujące obostrzenia epidemiczne. Chociaż od wprowadzenia zaostrzonych restrykcji pod koniec marca dał się zauważyć spadek liczby nowych zakażeń, to jednak sytuacja pozostaje poważna.

- Blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów. Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach - informował w środę portal gov.pl.

- Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień - czytamy na rządowym portalu informacyjnym.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl, Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >