wtv.pl > Polityka > Ujawniono rozkaz dla policji. Będą kontrolować wszystkie otwarte siłownie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:19

Ujawniono rozkaz dla policji. Będą kontrolować wszystkie otwarte siłownie

wtv
WTV.pl
  • Rozwój trzeciej fali zakażeń wywołał natychmiastową reakcję funkcjonariuszy policji. Od 20 marca trwają wzmożone kontrole, jednak od 2 kwietnia na baczność powinni się mieć przedsiębiorcy prowadzący siłownie i kluby fitness. Do ich drzwi już jutro zapukają służby mundurowe

  • Sprawdzane będzie nie tylko przestrzeganie obostrzeń. Niezbędne będzie wykazanie, czy osoba prowadząca działalność gospodarczą płaci podatki oraz składki na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  • Wirtualna Polska dotarła do wymiany wiadomości między władzami policji. Rozkazy dotarły do wszystkich komend miejskich i powiatowych na terenie Małopolski

Początek nowego miesiąca rząd przywitał poprzez uregulowanie obowiązujących zasad sanitarno-epidemicznych. Przed 2 kwietnia z klubów fitness i siłowni mogły korzystać wszystkie osoby, które mogą wykazać przynależność do danego związku sportowego. Doprowadziło to do fali absurdów oraz omijania przepisów, co utrudniło pracę policji. Od ponad tygodnia z obiektów sportowych mogą korzystać jedynie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

Według Wirtualnej Polski kontrolom podlegać będzie również regulowanie podatków oraz składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wciąż panuje zasada "Zero tolerancji", co minimalizuje szanse na łagodne traktowanie przez mundurowych. 

W całym kraju policja weźmie sprawy w swoje ręce. Przedsiębiorcy mogą stracić środki z tarczy finansowej

Dziennikarze dotarli do komunikatów przesłanych do funkcjonariuszy sprawujących władzę w Komendach Miejskich Policji oraz Komendach Powiatowych Policji na terenie województwa małopolskiego. Wiadomość została przesłana w ramach podsumowania wideokonferencji z udziałem inspektora Romana Kastera - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Co ciekawe, przekazano dodatkowe polecenia prosto z Komendy Głównej Policji. Jarosław Szymik, bo o nim mowa, miał osobiście zatroszczyć się o przeprowadzenie kontroli w regionie. "Proszę, aby we wszystkich kontrolowanych dziś działających siłowniach zabezpieczyć dokumentację dotyczącą stypendiów i wdrożyć procedurę sprawdzania odprowadzania składek do ZUS i US. b." - czytamy w wiadomości cytowanej przez Wirtualną Polskę. 

Sposób szybkiego weryfikowania i kontrolowania podmiotu miał zostać szczegółowo omówiony w mailu przekazanym przez naczelnika jednego z wydziałów krakowskiej policji. "W przypadku potwierdzenia proszę wystąpić o cofnięcie dotacji do PFR z uwagi na niestosowanie się do obostrzeń" - zalecają mundurowi. 

Kontrolerzy otrzymali link do strony, dzięki której będą mogli natychmiastowo zweryfikować, czy dane przedsiębiorstwo czerpało środki lub dotacje w ramach pomocy publicznej. "przy łamaniu warunków jej otrzymania może zostać jej pozbawiony lub nie otrzymać kolejnej transzy" - deklaruje w kolejnej wiadomości nadkomisarz Piotr Szostak.

Jak podaje Wirtualna Polska, przedstawiono link do jednej ze stron Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie wiemy, czy podobne rozkazy dotarły do jednostek ulokowanych poza województwem małopolskim. Należy zaznaczyć, że kontrole wciąż trwają na terenie całego kraju. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska]