wtv.pl > Pogoda > Przymrozki i śnieg. IMGW ostrzega
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:21

Przymrozki i śnieg. IMGW ostrzega

wtv
WTV.pl
  • Dziś na Dolnym Śląsku pojawić się mogą opady śniegu i deszczu ze śniegiem

  • Temperatura na Pomorzu spaść może nawet do -2 stopni

  • Wielkanocny poniedziałek przynieść ma rozpogodzenie - w niektórych rejonach kraju temperatura wzrośnie nawet do 14 stopni

Prognoza pogody zwiastuje wyjątkowo ciepły drugi dzień świąt. 

Pogoda na Wielką Sobotę 

Choć znaczne rozpogodzenie w ostatnich dniach napawa wielu z nas optymizmem, nic nie wskazuje na to, by zima ostatecznie się z nami pożegnała. Z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na południu Polski, gdzie tegoroczne święta mogą okazać się wyjątkowo... śnieżne

Kwiecień plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata. Ludowe porzekadło może okazać się wyjątkowo prorocze chociażby w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie zapowiadany jest spadek temperatury, nawet do -2 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega, by mieszkańcy północy kraju przygotowali się w dniu dzisiejszym na przymrozki. Szczególną uwagę powinni zachować szczególnie kierowcy - warunki pogodowe mogą okazać się dziś niekorzystne do jazdy. 

Pogoda nie będzie rozpieszczać również mieszkańców południa kraju - na Dolnym Śląsku z pewnością pojawią się opady śniegu, a według IMiGW pokrywa śnieżna osiągnie poziom nawet 8 cm. 

Co ze świętami?

Pierwszy dzień świąt powita śniegiem Zakopane. Będzie tam zdecydowanie najchłodniej w kraju, ale już 1 stopień powyżej zera. Na południu kraju prognoza pogody zwiastuje również opady deszczu i deszczu ze śniegiem

W porównaniu z Wielką Sobotą, zdecydowanie cieplej zrobi się na północy kraju - w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Przymrozki z dnia poprzedniego wynagrodzą tam przejaśnienia, a temperatura wzrośnie nawet do 10 stopni. Ciepło powinno być też na zachodzie w województwie wielkopolskim. 

Wielkanocny poniedziałek przyniesie zdecydowaną poprawę pogody niemalże w całym kraju. Cieplej powinno zrobić się również na południu Polski - od 8 stopni w Zakopanem do nawet 12 w Katowicach. Na południowym wschodzie spodziewać należy się niewielkiego zachmurzenia. 

Iście lany poniedziałek pogoda może zapewnić mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. W okolicach Szczecina pojawią się opady deszczu. Najcieplej, bo nawet do 14 stopni będą mieli w tym roku mieszkańcy Dolnego Śląska. 

To jednak nie koniec zimy. Według prognozy pogody, najbliższe dni po świętach szykują powrót opadów śniegu i deszczu ze śniegiem na terenie niemal całej Polski. Niestety trzeba będzie przypomnieć sobie, gdzie kilka dni temu schowaliśmy swoje czapki i szaliki. 

Źródło: polsatnews.pl, twojapogoda.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane