wtv.pl > Polska > Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. Padła data
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:18

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. Padła data

Przemysław Czarnek zapowiada
Reporter/Andrzej Iwanczuk
  • Przemysław Czarnek zapowiedział wstępne daty powrotu dzieci do szkół

  • Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, żłobki i przedszkola uruchomione zostają już od przyszłego tygodnia

  • Nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych miałaby rozpocząć się jeszcze przed początkiem maja

Zdaniem Przemysława Czarnka, jeśli warunki pozwolą, dzieci powrócą do szkół jeszcze przed majem. 

Przemysław Czarnek zapowiada wznowienie nauki stacjonarnej 

To zdecydowanie dobre wieści dla rodziców i ich pociech. Szef resortu edukacji i nauki przedstawił plany dotyczące ponownego uruchomienia nauki stacjonarnej w szkołach. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już w najbliższym czasie. 

19 kwietnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ponownie otwarte zostaną żłobki. Dzieci w wieku przedszkolnym również będą mogły wznowić swoją edukację w warunkach stacjonarnych. 

To jednak z pewnością uczniowie starszych roczników najbardziej czekają na powrót do szkoły. Przemysław Czarnek podał szacowaną datę możliwości ich powrotu. Ma to oczywiście być uzależnione od statusu sytuacji epidemicznej, ale jeśli okaże się ona ustabilizowana, dzieci powrócą do szkolnych ławek jeszcze w tym miesiącu

Wg. zapowiedzi ministra edukacji, miałoby to nastąpić do 26 kwietnia

Co ze starszymi rocznikami?

Jak wynika z wcześniejszych ustaleń, to szkoły podstawowe mają wznowić naukę stacjonarną najwcześniej, a zacząć ma się ona od najmłodszych roczników. Później powrócić mają również klasy IV-VIII. 

Decyzje Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Zdrowia zależeć mają od spadku liczby zakażeń. Jak stwierdził w rozmowie z TVN24 Przemysław Czarnek, jeśli warunki okażą się korzystne, do maja do szkół powinni powrócić wszyscy uczniowie

- Jeśli będzie utrzymywał się trend spadkowy, który widzimy od kilkunastu dni to rzeczywiście powrót do maja wszystkich dzieci do szkół jest możliwy – zapewnił polityk. 

Zmiany z pewnością zadowolą uczniów klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy naukę zdalną odbywają już od października ubiegłego roku. Dzieci z klas I-III musiały zaś zrezygnować z edukacji stacjonarnej lub hybrydowej 22 marca. 

Warto pamiętać, że informacje przekazane przez Przemysława Czarnka to tylko wstępne ustalenia i mogą się one zmienić, czego świadkami byliśmy już do tej pory wiele razy. Minister edukacji zapowiadał powrót dzieci do szkół "do końca miesiąca", po czym po kilkunastu dniach Polacy dowiadywali się, że nie jest to jednak możliwe. 

Źródło: warszawawpigulce.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Powiązane