wtv.pl
Przed kościołem, którego proboszcz wspiera Waldemara B., odbył się protest.

Facebook.com/fundacjabeaglewdom/

Protest pod parafią, której proboszcz miał się wstawić za Waldemarem B.

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę obrońcy praw zwierząt zebrali się przed kościołem w Rekownicy w proteście przeciwko wsparciu, jakiego tamtejszy proboszcz udzielił byłemu senatorowi PiS Waldemarowi B., który znęcał się nad swoim psem, doprowadzając do jego śmier

Waldemar B. to były senator PiS, który został zatrzymany przez policję pod zarzutem znęcania się nad zwierzęciem. Do mundurowych dotarło nagranie, na którym widać, jak jadący samochodem w powiecie krośnieńskim B. ciągnie za sobą przywiązanego na haku psa.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, chociaż według świadka zdarzenia B. zamęczył psa na śmierć, to jednak po zatrzymaniu były senator wskazał funkcjonariuszom identycznego psa pozbawionego jakichkolwiek obrażeń.

Pies trafił do schroniska. Wkrótce miało się okazać, że był to bliźniaczy pies, a zwłoki drugiego, zamęczonego na śmierć, odnaleziono zakopane na podwórku B. Sekcja zwłok martwego zwierzęcia potwierdziła, że zginęło, bo było ciągnięte za samochodem.

- Podejrzany przywiązał psa do haka holowniczego, następnie ruszył i przyspieszył z taką prędkością, że pies nie nadążył, przewrócił się, był ciągnięty za samochodem po jezdni, doznając urazu mechanicznego - relacjonowała przywoływana przez Gazetę Wyborczą prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Zwierzę doznało obrażeń wewnętrznych, które skutkowały niewydolnością krążeniowo-oddechową, w następstwie których pies zmarł - cytuje prokurator Wawryniuk Gazeta Wyborcza.

Protest przed kościołem w Rekownicy

W sobotę zajmująca się ochroną zwierząt Fundacja Beagle w Dom wraz z Inicjatywą Polską zorganizowały protest przed kościołem w Rekownicy w związku z zachowaniem tamtejszego proboszcza, który udzielił wsparcia Waldemarowi B.

- Zebraliśmy się dziś pod kościołem w Rekownicy, gdzie proboszczem parafii jest ks. kan. Wysiecki. Dlaczego? Bo to właśnie on stanął w obronie Bonkowskiego i starał się o zwrócenie drugiego z psów Bonkowskiego oprawcy. Psiak przebywa w kościerskim schronisku - informuje Fundacja Beagle w Dom.

Mówimy dziś NIE przemocy wobec zwierząt! Pod banerami Fundacji Beagle w Dom i Inicjatywy Polskiej zawitaliśmy dziś do...

Opublikowany przez Fundacja Beagle w Dom Sobota, 17 kwietnia 2021

- Liczymy, że proboszcz parafii zrozumie, że nikt nie ma prawa w jakikolwiek sposób stosować przemocy wobec zwierząt, a każdy jej przejaw powinien zostać potępiony - tłumaczy cytowana przez natemat.pl Monika Jaskulska z Inicjatywy Polskiej.

- Jesteśmy zbulwersowani, że ktokolwiek próbuje bronić Waldemara B., a tym bardziej ksiądz. Mamy nadzieję, że zrozumie, że nie ma zgody na takie zachowanie - dodaje.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Fundacja Beagle w Dom, natemat.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rolnicy przyszli pod dom Lecha Kołakowskiego. Podziękowali za postawienie się Kaczyńskiemu

  • Zmiany w prawie. Skarbówka może ściągnąć nawet 14 tys. zł

  • Rozstanie Zbigniewa i Moniki Zamachowskich. Dziennikarka przerwała milczenie

undefined

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >