wtv.pl > Polityka > Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:51

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Andrzej Duda
Zdjęcie ilustracyjne - Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda został zaskoczony przez protestujących. Homokomando stanęło pod Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy przynieśli totem miłości. Zaczęli skandować: "Ludzie, nie ideologia". Przypomnieli wypowiedź sprzed roku.

12 czerwca 2020 roku Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej wypowiedział kontrowersyjne słowa o osobach LGBT. - Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia - deklarował.

Równo rok później aktywiści na rzecz praw człowieka postanowili przypomnieć dawną wypowiedź prezydenta. Późnym wieczorem, o 21:00 grupa Homokomando stanęła pod Pałacem. Skandowali hasło: "Ludzie, nie ideologia".

Andrzej Duda zaskoczony przez protestujących

Na miejscu stawiło się kilkadziesiąt osób ubranych w kolory tęczy. "Tak zwana głowa państwa otworzyła puszkę Pandory. Nienawiść człowieka do człowieka. Kolorami tęczy, samymi sobą - bądźmy. Nie przeciw komuś, a z nami i za nami" - apelują organizatorzy.

Podczas wydarzenia artystycznego postawiono totem miłości. Była nim kilkumetrowa konstrukcja złożona z drewna i blaszanego koła. Przy użyciu tęczowych wachlarzy organizowano tańce i śpiewy.

W akcji udział wzięła Formacja Tańca z Wachlarzami Bojowymi, którą tworzą tancerki i aktorki.

"Każda z nas manifestuje swoje wartości we wspólnym działaniu. Spotykamy się na Drodze bez względu na to, skąd pochodzimy, co robimy i kim jesteśmy - razem wychodzimy na ulice walczyć o istotne dla nas sprawy" - dodają inicjatorzy akcji.

Nie odnotowano konfliktów z policją. Nie zastosowano środków przymusu bezpośredniego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV

Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcie ilustracyjne - Jakub Kaminski/East News

Powiązane