wtv.pl > Polska > Poród w samochodzie. Policja wkroczyła do akcji
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:59

Poród w samochodzie. Policja wkroczyła do akcji

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Policja z Gdańska uczestniczyła w niecodziennej interwencji. Mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena, który przekroczył ograniczenie prędkości. Okazało się, że jedna z pasażerek zaczęła rodzić. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy sytuacja skończyła się szczęśliwie.

Policja na tropie pędzącego volkswagena. W środku poród

W czwartek 5 sierpnia policja z Gdańska zaobserwowała volskwagena, który pędził przez tunel im. Ks. Abp. Tadeusza Gocłowskiego z niedozwoloną prędkością. Patrol zatrzymał pojazd do kontroli.

Odkrycie funkcjonariuszy było zaskakujące. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przekazał, że w samochodzie przebywała kobieta w ostatniej fazie porodu. 

Za kierownicą siedziała jej kuzynka, która próbowała jak dowieść ciężarną jak najszybciej do szpitala. Patrol policji zakłócił szybką jazdę.

Policja asystowała w drodze do szpitala

Policja nie zawahała się ani na sekundę. Chrzanowski poinformował, że funkcjonariusze postanowili asystować kobietom w trakcie przejazdu do placówki medycznej.

Wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Policja zawiadomiła o interwencji oficera dyżurnego komendy miejskiej. Radiowóz jechał z włączonymi sygnałami, dzięki czemu kobiety miały zagwarantowany bezpieczny dojazd do szpitala.

To właśnie dzięki zaangażowaniu mundurowych ciężarna trafiła szybko pod opiekę lekarzy. Niecodziennie zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Co z kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość? Policja nie pociągnęła jej do odpowiedzialności, ponieważ tego typu sytuacje są interpretowane jako stan wyższej konieczności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Policja Poród
Powiązane