wtv.pl > Polska > Wypadek w Katowicach. Rodzina 19-letniej Barbary Sz. podała datę pogrzebu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Wypadek w Katowicach. Rodzina 19-letniej Barbary Sz. podała datę pogrzebu

Wypadek w Katowicach
facebook, materiały policyjne

Wypadek w Katowicach. Rodzina 19-letniej mamy podała datę pogrzebu. Prokuratura wydała ciało ofiary wypadku. Już w sobotę o godzinie 9:00 ruszą poruszające uroczystości.

Partner Barbary Sz. 5 sierpnia zaapelował do organów ścigania o wydanie bliskim ciała przejechanej przez autobus mieszkanki Świętochłowic. Tuż po przeprowadzeniu sekcji zwłok śledczy umożliwili bliskim przeprowadzenie pogrzebu.

Przyczyną zgonu były rozległe wielonarządowe obrażenia, które ostatecznie doprowadziły do zatrzymania krążenia.

Wypadek w Katowicach. 7 sierpnia pogrzeb 19-latki

Z relacji Łukasza M. - partnera zmarłej - wynika, że kobieta tuż przed śmiercią weszła na pas ruchu drogowego, by rozdzielić bijących się mężczyzn.

- Próbowałem rozdzielić osoby bijące się na ulicy. Basia pobiegła za mną… Chroniła mnie - relacjonował dla "Super Expressu". W wyniku zdarzenia Łukasz M. samodzielnie wychowuje dwoje dzieci.

Tuż po wypadku profil Barbary Sz. został zalany nienawistnymi komentarzami. Pod wpisami zmarłej publikowano zdjęcia zwłok. Internauci wymieniali się opiniami na temat postawy rodziców. Inni prosili o wysłanie zdjęcia ciała w wiadomości prywatnej.

Dalsza część artykułu pod wideo.

Dzięki udostępnionemu rodzinie aktowi zgonu, możliwe było złożenie wniosku do administratorów Facebooka o zdezaktywowanie konta 19-latki. Profil, jak ustalił "Super Express", zniknął ze społecznościowego medium.

Pogrzeb zostanie przeprowadzony już 7 sierpnia o godzinie 9:00. Uroczystości odbędą się w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Świętochłowicach. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: "Super Express" zdjęcie główne: Facebook

Tagi: Katowice