wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Albo koniec lockdownu, albo pozew zbiorowy. Szykuje się potężna rewolta Polaków

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Pozew zbiorowy polskich przedsiębiorców i parlamentarzystów zostanie złożony do sądu, jeśli w przeciągu tygodnia rząd nie zdecyduje się na ponowne uruchomienie gospodarki. Radykalne kroki zapowiedział na antenie Polskiego Radia Władysław Kos

  • Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada protest zbiorowy wobec polskiego rządu

  • Polityk zachęca poszkodowanych przedsiębiorców, by dołączyli do inicjatywy

  • Prezes PSL daje rządowi tydzień czasu na ponowne uruchomienie gospodarki

Do dołączenia do pozwu zbiorowego Władysław Kosiniak-Kamysz zachęca wszystkich przedsiębiorców, których biznesy ucierpiały w wyniku lockdownu. 

Kosiniak-Kamysz zapowiada pozew zbiorowy

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas rozmowy na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia postawił rządowi ultimatum.

Zgodnie z zapowiedzią prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, w przypadku, gdy rząd nie zdecyduje się w przeciągu tygodnia znieść obostrzeń ograniczających działalność polskich przedsiębiorców, partia Kosiniaka-Kamysza wniesie pozew zbiorowy w imieniu parlamentarzystów oraz właścicieli firm

- Wystąpimy jako parlamentarzyści. Poprosimy oczywiście prawników, którzy już przygotowują pozew zbiorowy. I będziemy zapraszać tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, żeby do tego pozwu zbiorowego dołączyli - zapowiedział polityk na antenie państwowego medium. 

Radykalne kroki zapowiadane przez Kosiniaka-Kamysza mają być pomocą dla przedsiębiorców, którzy już niemal od roku zmagają się z ciężką sytuacją finansową, spowodowaną obostrzeniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Gospodarka zamrożona

Prezes PSL zażądał również, by jeszcze w tym tygodniu rząd rozpoczął rozmowy z reprezentantami polskich firm, które znalazły się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji. 

- W tym tygodniu rząd powinien też prowadzić rozmowy z przedsiębiorcami - powiedział podczas rozmowy o pozwie zbiorowym Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Choć od 1 lutego zdecydowano się na niewielkie wygaszanie obostrzeń (zezwolono m.in. na działalność galerii handlowych), wiele dziedzin gospodarki wciąż pozostaje zamrożona. W szczególnie krytycznej sytuacji znaleźli się m.in. właściciele lokali gastronomicznych, siłowni i fitness, czy ośrodków kultury, takich jak kina, czy teatry. 

Bardzo ucierpiała również branża weselna, której reprezentanci zdecydowali pojawić się ostatnio w Sejmie i podjąć dyskusję z posłami Konfederacji oraz protestowali przed biurem posła Lecha Kołakowskiego w Łomży. Nie inaczej jest w przypadku hoteli, które coraz częściej otrzymują oferty wykupu od zagranicznych przedsiębiorstw. 

- Hotele, restauracje, siłownie powinny być otwarte w reżimie sanitarnym. Mamy najostrzejsze obostrzenia względem hoteli w całej Europie, pojawiają się pytania właścicieli pensjonatów: "za co mamy żyć?" Są im oferowane wykupy hoteli za bezcen - tłumaczył dziś Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Anną Czytowską w audycji "Siódma 9" na antenie Radia Warszawa. 

Źródło: polsatnews.pl, siodma9.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziewczyna podeszła do księdza z puszką WOŚP. Aż się zamachnął, zaczął na nią krzyczeć

  • Wolontariusze WOŚP są obrażani i wyzywani. Otrzymujemy niepokojące relacje

  • Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

UOKiK: blisko 40 proc. przebadanych ubranek dla dzieci zakwestionowane przez Inspekcję Handlową

Gospodarka

UOKiK i Inspekcja Handlowa sprawdziły skład ubranek dla dzieci. "Skład rzeczywisty a deklarowany różni się w przypadku prawie 40 proc. badanych produktów"

Czytaj więcej >
GUS: w ciągu roku ceny żywności i napojów alkoholowych wzrosły o 5,8 proc.

Gospodarka

GUS: w rok wzrost cen jedzenia i alkoholu o blisko 6 proc.

Czytaj więcej >
Sejm

Gospodarka

"12 tys. plus" powoli staje się faktem. Posłowie większością głosów zadecydowali o zatwierdzeniu nowego programu socjalnego

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Gospodarka

Andrzej Duda podpisał ustawę. Sprzedawca nie będzie miał prawa odmówić klientowi płatności gotówką

Czytaj więcej >
Piqsels/Patty - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Mięsożercy ucierpią przez nowe unijne przepisy? Niektóre produkty podrożeją

Czytaj więcej >
Pixnio/Bicanski - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Santander Bank ostrzega przed kolejnymi metodami phishingu. Jak bronić się przed oszustami?

Czytaj więcej >