wtv.pl > Polska > Poruszająca klepsydra Sebastiana zawisła na murach jego szkoły
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:49

Poruszająca klepsydra Sebastiana zawisła na murach jego szkoły

Katowice
Materiały policyjne

Katowice. Pracownicy szkoły, do której uczęszczał chłopiec, wywiesili nekrolog z informacjami o nadchodzącym terminie ceremonii pogrzebowej. W klepsydrze zawarto poruszającą sentencję. W kościele, w najbliższą sobotę mogą zebrać się tłumy. Z pewnością możemy spodziewać się rodziny, a także przedstawicieli społeczności szkolnej, którą niegdyś współtworzył zmarły.

Już 29 maja w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego w Dąbrówce Małej odbędzie się msza święta pogrzebowa w intencji 11-letniego Sebastiana z Katowic.

Katowice. Jutro pogrzeb 11-letniego Sebastiana

Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci było uduszenie przez 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który uprowadził chłopca z placu zabaw.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00. Po nabożeństwie będzie miało miejsce uroczyste odprowadzenie trumny chłopca do grobu rodzinnego, który jest umieszczony na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Informacje o terminie pogrzebu podali dziennikarze "Super Expressu". "Nie płaczcie, ja nie wrócę. Nie śpieszcie się, ja poczekam" - czytamy w nekrologu wywieszonym w szkole, do której uczęszczał 11-letni Sebastian. Chłopca pożegnali rodzice, dziadkowie oraz pogrążony w żałobie brat.

Zaginięcie 11-letniego Sebastiana z Katowic

Chłopiec był poszukiwany od soboty 22 maja. Ostatni raz był widziany na placu zabaw. Podjął kontakt z mamą, prosząc o wydłużenie czasu pobytu na dworze. Po wysłaniu SMS-a ślad po dziecku zaginął.

Cała Polska angażowała się w pracę nad ustaleniem miejsca pobytu 11-latka. Niestety, działania służb zakończono już następnego dnia, bowiem znaleziono ciało chłopca. Równolegle zatrzymano podejrzanego o morderstwo 41-letniego mężczyznę.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że sprawca morderstwa pomylił chłopca z dziewczynką, którą chciał uprowadzić w celach seksualnych. Sebastian miał wskazać, że będzie musiał powiedzieć o wszystkim mamie. Zatrzymany udusił 11-latka, a następnie podjął próbę ukrycia ciała.

O wymiarze kary decydować będzie poczytalność, okoliczności zbrodni, a także stopień jej okrucieństwie. Aresztowanemu grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Super Express]

Powiązane